17 Eylül 2011

Bugünkü Noni: Çilekli

Moskova'da 13. ayımız bitti... Zaman ne çabuk geçiyor, taşınma, buraya alışma derken bir seneden fazla bir zaman geçmiş bile! Geriye kaldı 2 sene, tabii zaman ne gösterir bilinmez, belki önümüzdeki şu 2 sene olur 5 sene... Hapishane duvarına çentik atar gibi geri dönüş yolunu gözleyerek zaman geçirmek istemiyoruz, dolayısıyla burda geçirdiğimiz her anın tadını elimizden geldiğince çıkartmaya çalışıyoruz. Mesela bugünü ben Çilekli Mojito eşliğinde kutladım. Neyi mi kutladık? Saçım artık yandan toplanabilecek kadar uzadı (gerçi bu bir sürü firkete yardımıyla oldu ama yandan topladım mı evet topladım), işte size bugün mutlu olmam ve buna kadeh kadırmam için bir sebep, sanırım ben giderek Ruslara benziyorum hii hii на здоровья :)
Kabul ediyorum ben elbise kızıyım. Her ne kadar daha çok pantalon giyip kilomu kontrol altında tutmak istesem de elbiseler içinde kendimi çok daha mutlu ve kadınsı hissediyorum!
Elbisem; River Island'dan...
Memleketime ait özlediğim bir dolu şey var, mesela satıcı ile pazarlık yapabilme imkanı, burdakiler ne yazık ki bu konuda hiç esnek değiller...
Kelebekli yüzüğüm Eminönü'nden...
Rujum L'Étoile (no.108 rose cinema)
İşte benim Moskova'daki favori yerlerimden biri: Dom Knigi...
Burası, içine ne zaman girsem keşke Rusça'yı iyi biliyor olsaydım diye hayıflandığım devasa bir kitabevi... Özellikle Yeni Arbat üstündeki şubesi hem kitaplar hem kırtasiye malzemeleri açısından oldukça zengin... Bu arada şunu belirtmeliyim ki burada 7'den 70'e herkes kitap okuyor. Yolda yürürken, yürüyen merdivende inip çıkarken, metroda ayakta dururken geçirdikleri zamanlarda bile kitap okuyorlar, bu konuda onları çoook takdir ediyorum!
Ve bugünün bonusu... Canım anneme taş boyarken ilham vermesi için bir kitap arıyordum, Dom Knigi'de bunu buldum. Büyük boy taş ve kayaların çiçek buketlerine nasıl dönüştürüldüğü resimli olarak anlatılmış. Ben yakında taş boyamaya da bulaşırsam hiç şaşırmıycam hii hii ;)
Hepinize harika bir hafta sonu diliyorum!

13 yorum:

 1. elbiseye bayıldım^^...bi mojito aşığı olarak çilekli mojitoya daha da çok bayıldım^^

  YanıtlaSil
 2. Mohito'yu ben de Moskova'da içmiştim ilk. Favori içeceğimdir hala. Ve hala Rus aksanıyla telffuz ediyorum: moğhito gibi:)

  YanıtlaSil
 3. ay noni o kitap ne güzel.biraz sayfalarına bakabilseydik.neyse annen tanıtır bize :)

  YanıtlaSil
 4. mmm çilek kokusu buraya kadar geldi :) bu arada dom knigi'yi de çok özledim :( ve o kitaba ba-yıl-dım :)

  YanıtlaSil
 5. Herzamanki gibi çok güzel ve şıksın benimde giysi olarak favorim elbiseler .Heyoooo kitabıma çok sevindimmm .Teşekkürler bitanemmm.

  YanıtlaSil
 6. Benim niye kızım yok :(

  YanıtlaSil
 7. Çok tatlısın, elbisen, yüzüğün gülümsemen...:)

  YanıtlaSil
 8. elbisenin renkleri çilekli mojito gibi ve çok yakışmış :)

  YanıtlaSil
 9. böyle küçük şeylerden mutlu olan ve etraflarına yansıtan insanlara bayılıyorum.. güne pozitif başlamama neden oluyosun.. elbisen de çok yakışmış.. :)))

  YanıtlaSil
 10. Tüm yorumlar için teşekkürler madamlar, öpüldünüzzz :)

  YanıtlaSil
 11. Cok guzeelsiiiiiiin canim Benim! Xoxo

  YanıtlaSil
 12. Slav ırkının sanata olan düşkünlüğüne gerçekten hayranım.O kadar iyi sahip çıkıyorlar ki geçmişlerine imrenmemek içten değil.Eminim annende harikalar yaratacaktır Taşların renkleri kitabından.Orda olduğun müdetçe keyfini çıkar derim Noni.
  Sui Mode (^_~)

  ♥ Sui Mode Style ♥ |I ♥ Blog Directory Feed |

  YanıtlaSil
 13. Nazannesi23/9/11 21:41

  Taş boyama mı dedin sen? Yok daha neler artık? Bu kadarı fazla ama.. :)))

  YanıtlaSil

Saygı sınırını aşmadığınız sürece tüm yorumlarınız yayınlanacaktır, teşekkürler...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...