10 Eylül 2011

Kitchenette@Moscow

Geçtiğimiz hafta arkadaşlarımızla eşlerimizi de aramıza katarak keyifli bir kahvaltı düzenledik. Mekan olarak tercihimiz Kitchenette oldu. Biz burayı daha önceden öğle yemeğinde denemiştik, meğer kahvaltısı yemeklerinden daha güzelmiş! Kitchenette'in şefi Türk olduğu için  kahvaltı tabağı tamamen bizim damak tadımıza uygundu ;) Zaten simitlerin tek başına varlığı bile kalbimizi fethetmeye yetti! Bildiğiniz gibi bir keresinde kendim evde simit yapmayı denemiştim ama mutfak konusunda tam bir tembel tavuk olduğum için kendim yapmaktansa hazır önüme konmasını ve o susamları gagalamayı tercih ederim ;) Bu arada o gün mekanda o kadar çok Türk vardı ki bir an kendimi Moskova'da değil de Kanyon'da kahvaltı ediyor gibi hissettim, iyi geldi ;)
Kitchenette kahvaltı tabağı: 560 ruble
Gitmek isterseniz Afimall'un en üst katında...
Metro: Vystavochnaya
Uyarı! Kievskaya'daki 4 numaralı hattan (açık mavi olan) 2 farklı tren geçiyor, bu yüzden ilk gelene hemen binmeden önce trenin nereye gittiğine dikkat edin, Mejdunarodnaya'ya giden trene binip ilk durakta yani Vystavochnaya'da inerseniz metronun içinden direkt alışveriş merkezine girebilirsiniz ;)

7 yorum:

 1. Hahahaha! Simit gagalayisini düşündüm de! İlahi Nonim!

  YanıtlaSil
 2. Ah simit! Burada özediğim bir kaç şeyden biri... Afiyet olmuş...

  YanıtlaSil
 3. Ablammm; özledim seniii ve bıcırıklarımııı!!!!

  ilkim; mutfakla aran iyiyse benim yaptığım simiti deneyebilirsin, tadı gerçekten güzel oluyor ;)

  YanıtlaSil
 4. Buradaki Kitchnette kahvaltı tabağının aynıısı.hiçbir farkı yok. Noni,özledikçe Türk kahvaltısını soluğu orada alın;)

  YanıtlaSil
 5. Kahvaltıyı ne kadar güzel sunmuşlar :) gerçekten evlerimizdeki görüntüyü orda yakalamışsınız Nonim.. Afiyet bal şeker olsun.

  YanıtlaSil
 6. Ne guzel oluyor degil mi boyle gurbette Turk tatlari almak :) Biz de Amsterdam'da pazar sabahlari Turk serpme kahvaltisina gidiyoruz. Lezizzzz :)

  YanıtlaSil
 7. kahvaltı tabağı çok hoş görünüyor :)

  YanıtlaSil

Saygı sınırını aşmadığınız sürece tüm yorumlarınız yayınlanacaktır, teşekkürler...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...