22 Eylül 2011

Tırışka

St. Petersburg Marriott otelindeki konaklamamız oda-kahvaltı şeklinde olduğu için akşamları yemek için farklı mekanları tercih ettik. Eğer bir şehirde nereye gideceğimi bilmiyorsam seyahat acentalarının sitelerine bir göz atar, günlük gezi programlarına bakarak fikir almaya çalışırım. Yine böyle göz attığım bir günde gayet bilindik bir turun müşterilerini götürdüğü Troika isimli restaurantı gördüm daha doğrusu görme gafletinde bulundum! St. Petersburg'da bir akşam da burayı deneyelim diye gittik ama kaba saba bir garson, berbat bir servis, sıradan yemekler, komik ötesi bir şov ile nerden düştük buraya dedik! Bir de gecenin sonunda garsonun bahşişini beğenmemesiyle şok olduk, sanki çok haketmiş gibi! Siz siz olun aman bizim düştüğümüz hataya düşmeyin, paranıza gerçekten yazık olur, benden söylemesi... He bir sürü yavruşka totosu görmek isterseniz o ayrı tabii :)

Biz üst katta balkon kısmındaydık... Servisimiz garsonun paşa keyfine kaldığı için uzun süre yemeklerimizin gelmesini bekledik...
Yan masamız ve alt kat Türk turistler ile doluydu... Çok şükür bu hataya düşen tek yavri ben değildim :)
Bir süre sonra perde açıldı ve şov başladı.  
Gösteri tatil köylerinin animasyonlarından farksızdı...
Yavruşkalar başta pek bir hanım hanımcıklardı da sonradan bayağı açılıp saçıldılar ;)
Tanrım bu kadını boğasım geldi, dansın her anında çok itici bir çığlık atıp durdu, benim de ciyakkk kurtarın beni diye çığırasım geldi ama nafile :) Sen misin seyahat acentalarına güvenen :)
Heh işte şimdi şov biraz eğlenceli hale geldi. O ciyaklayan kadın gitti ya önüme tavuskuşu bile koysalar sevinçten  alkışlardım kesin!
Yok yooook boşuna incelemeyin bunlarda gram selülit yok!
Bu grup çalmaya başlarken bu kadar eğlence bize yeter diyip bu tırışka mekandan hızlı adımlarla uzaklaştık...
Saat gece 11 ama hava hala aydınlık... Kulağımda hala dansçının tiz çınlamaları, beynimde hiç mi selülit olmaz kardeşim bu nassı iş ya sorularıyla döndük otelimize...

7 yorum:

 1. noniii, ama oldu mu bu şimdi. hadi giyinik yavruşkalara alışmıştık, bi nebze iyidi ama şimdi bu bacaklar bu popolar :(( çok güzelmiş bu kızlar be :)

  YanıtlaSil
 2. he yaa bir kadında hiç selülit olmazmı,nasıl besleniyorlarki hımmm?

  YanıtlaSil
 3. selilüt olmamasında takılı kaldım ben. Bunun formülünü öğrenmek gerek :)

  YanıtlaSil
 4. Sevgili nonicim, bu yazını okuyunca tüylerim isyan etti. aklıma Roma tatilimşz geldi. yaşadıklarınızın aynısı biz Roma da yaşadık.garsonlar o kadar kaba ve terbiyesizdi ki anlatamam. peçeteleri resmen fırlatıyorlardı.yemek geç geliyor.ve üstelik sadece bir restoranda değil hemen hemen hepsinde yaşadık. italyanca konuşmayınca o kadar kaba davrandılar ki moralimiz bozuldu veseyahatimizi erken kesip döndük.yani yalnız değilsin.

  YanıtlaSil
 5. Ahh kızlar ahh neler çektiğimi anloorsunuz di mi?!! 2 senenin sonunda ben hala daha (tüm selülitlerine rağmen) kendini seven mutlu bir yavrucak olarak memleketime dönersem bir daha hiçbir şey beni yıkamaz heralde :)

  YanıtlaSil
 6. Bu arada bence herşey yemek alışkanlığı ile ilgili, Rus mutfağının Türk mutfağı ile alakası yok ve burdakiler bizim gibi homini gırtlak yemiyor :) sanırım tamamen bundan kaynaklanıyor...

  zeynep; sizinki bizden de kötüymüş, halbuki Akdeniz insanları daha ılımlı olur öyle di mi? üzüldüm tatilinizi yarıda kesmenize :(

  YanıtlaSil
 7. Hemen neden selulit arariz ki dimi Noni'cim,bizde var diye heralde hehe :) Kahve de mi icmiyorlar ki,en cok o yapiyor denir ya....Valla kahveden vazgecmezdim, varsin selulit olsun :))))

  YanıtlaSil

Saygı sınırını aşmadığınız sürece tüm yorumlarınız yayınlanacaktır, teşekkürler...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...