11 Haziran 2014

Alışkanlık

Sanırım insanın hep belli alışkanlıkları oluyor ve o doğrultuda hareket ediyor. Yoksa bu güzelim parka nadiren gidiyor oluşumun başka bir açıklaması olamaz. Hele ki söz konusu benim gibi doğayı seven biriyse! Göztepe'deki Özgürlük Parkı gerçekten de şehrin bunaltıcı havasından insanı koparıyor ve birazcık soluklanmasını sağlıyor. Bundan böyle belli alışkanlıklarımı yıksam çok daha iyi olacak ;)
Parkın bu tatlı miskinlerini izleyip sakinleşmemek elde değil ki!
Parkın içinde yer alan İnteraktif Çocuk Kütüphanesi'ni canım arkadaşım Ayşe sayesinde öğrendim. Türkiye'nin ilk interaktif çocuk kütüphanesi olma özelliğini taşıyan bu kütüphane Kadıköy Belediyesi ve Kitap Okuyan Çocuklar Projesi bünyesinde 19 Mart tarihinde açılmış. 0-6 yaş grubuna hitap eden İnteraktif Çocuk Kütüphanesi'nde Türkçe ve İngilizce kitap okuma, boyama, fide dikimi, yaratıcı drama, ritmik dans gibi çeşitli etkinlikler ücretsiz olarak düzenleniyormuş. Etkinliklerin bir kısmı gönüllü veliler tarafından bir kısmı da Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi dans ve tiyatro öğretmenleri tarafından sağlanıyormuş. Ben en kısa zamanda dansı bir denemek istiyorum, Niloşun hareketliliğine ancak o uyar gibi görünüyor :)
Bütün analar kuzularını sarmalamış :)
 "Şşttt birine mi bakmıştın yeğenim?!" der gibi bakmış di mi hii hii :)
Şu aralar chunky heels denilen bu kalın tabanlı ayakkabılara takmış durumdayım. Bu ayakkabıları da Sammydress'ten aldım, açıkçası fiyatına bakınca beklentimi düşük tutmuştum ama kaba görüntüsüne rağmen o kadar rahat çıktı ki, bunun üzerine tükenmeden hemen şunu da sipariş ettim :)
Bu deri bileklik Bostanlı'ya ne zaman gitsem mutlaka uğradığım Dükkan Leyla'dan... Deri ve gümüş takıları, melekli ve baykuşlu hediyelikleri ile rengarenk bir dükkan burası... Bir sonraki İzmir seyahatimde buranın fotoğraflarını çeksem sanırım daha iyi anlatmış olurum :) Turkuaz yüzüğüm de canım arkadaşım Kristin'in koleksiyonundan...
Böyle mışıl mışıl uyuduğumuza göre tombaklar doymuş olmalı ne güzel :)
Bluz: H&M
Çanta: Sammydress
Ayakkabı: Sammydress
Şapka: Zara
Yüzük: Evihan
Küpe: I Am
Bileklik: Dükkan Leyla (Bostanlı/İzmir)

1 yorum:

Saygı sınırını aşmadığınız sürece tüm yorumlarınız yayınlanacaktır, teşekkürler...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...