15 Aralık 2014

Tasarruf

Yok yok yok zaman bana yetmiyor, ya da ben zamanı etkin kullanmayı bilmiyorum! Yayınlamak istediğim bir sürü post var ama gelin görün ki benim şarjım artık çabucak bitiyor, gün sonunda bilgisayarımı açacak halim bile kalmıyor. Hayatımın kocamaaaan kısmını Nil kaplamış durumda ve ben bu durumdan hiç şikayetçi değilim, aksine bundan büyük bir keyif alıyorum, gün boyunca onun sadece yanında olmaya değil onunla kaliteli zaman da geçirmeye önem veriyorum, bu yüzden diğer şeyler hep ikinci planda kalıyor benim için... Kendime ayırdığım küçücük zaman dilimini ise hala etkin kullanmayı beceremedim. Sanırım 2015'te bu yanımı iyileştirmeye çalışsam daha iyi olacak. Bunun için de hayatımda biraz temizlik yapmam gerekiyor, öncelikle şu instagram denen illetten uzak durmalıyım! Instagramda bir fotoğrafı beğendiğimi falan görürseniz lütfen bu yazımı bana hatırlatın :) Gerçekten artık kimsenin ne yediğini, ne giydiğini, yeni yıl tatilini nerede geçireceğini, çocuğuna en sağlıklı menüyü nasıl hazırladığını bla bla bla görmek dahi istemiyorum. Bu yazdıklarım için beni yadırgayabilirsiniz ama ona bakıyım, şuna da bir göz atıyım derken hayatımın gerçekten ciddi bir süresi boşuna geçmiş oluyor, tamam arada bir işe yaradığı anlar da oluyor, tavsiye alıyorum, yeniliklerden haberdar oluyorum ama bunun yanında büyük zaman kaybına da uğruyorum. Kaybettiğim zamanı bana geri ödeyin üleyyynnnn! Öhömmm öhöömmm şu anda hanımefendi çizgimden çıkmama neden olan şey tamamen zamanın yaşımla da doğru orantılı olarak ilerlemesidir, dikkate almayınız efenim... Nerede kalmıştık? Hıh yeni senede bundan böyle daha rafine olmak istiyorum, bunun için de zamandan tasarruf ederek işe başlayacağım, kendime ait zamanlarda daha çok kitap okuyacağım, hobilerime daha fazla zaman ayıracağım ve gereksiz ayrıntılardan kesinlikle uzak duracağım. Zamandan önce düşen şu çeneni kapamakla işe başlayabilirsin diyebilirsiniz valla haklısınız da saat gece yarısı 3 olmuş ve ben hala zamanı etkin kullanmaktan bahsediyorum :) Bu kafayla ben gram yol katedemem :P Hepinize güzel bir hafta diliyor ve de şimdi yatma zamanı diyorum!
Yelek: Choies
Kazak: Koton
Etek: Mango
Çanta: Persunmall

5 yorum:

 1. Canım çok tatlı çok samimi dile getirmişsin. Ben de instagrama gıcık oluom bazen :)) ama eskiye nazaran daha az giriyorum.

  YanıtlaSil
 2. Günaydın Noni ciğim,
  Haklısın zamanı güzel kullanmak lazım ki senin kızın var. Ona kaliteli zamanlar ayırmak anne olarak görevimiz.
  Fakat hangimiz bunu yapabiliyor bilmiyorum.
  Ben çalıştığım için akşamdan akşama çocukları görüyorum. O da belli bir kaç saat.
  Hafta sonları güzel değerlendirmeye çalışıyorum.
  Şu an çocukların en sevdiği şey benimle körebe oynamak.
  salonum büyük. sehpaları falan kaldırmıştım ne zamandır. Rahat bi ortam olması için.
  Genellikle onlar çok eğlendiği için ben ebe oluyorum..Eğer çocuklardan biri ebe olmuşsa çok uzatmadan yakalanıveriyorum. Tam da büyük oğlumun Fen Bilgisi dersinde işlenen "Ses ve sesin kaynağı "konusu için güzel bir oyun gibi geldi bana.
  Onun dışında küçük oğlumla biraz boyama, biraz gıdıklama oyunları..
  Daha kaliteli bi zaman geçirme bulamadık.
  Gönül ister ki tiyatro ya da sinema keyfi de yapmak çocuklarla..Bunu da araştırmak lazım .
  2015 yılı sana güzellikler getirsin. Bol bol zaman getirsin. İnstagramdan ben de uzağım..üyeliğim de yok..iyi bişey yaptım sanıyorum üye olmayarak .Senin de yazını okuduktan sonra özellikle.

  YanıtlaSil
 3. Daha dün yeni kararlarım arasına yazmıştım 'zamanını doğru yönet, sosyal medya kullanımı azalt' diye :) yazınızı gülerek okudum o yüzden, günde 2 kez instagrama bakma kararım var mesela bakalım uyabilecek miyim :)

  Sevgiler,
  Deniz

  YanıtlaSil
 4. Ne kadar gerçek bir yazı,sosyal medya internet hayatımızdan çalıyor aslında.

  YanıtlaSil
 5. sevgili noni,
  ben de aynı fikirdeyim sizinle. sanki çoğu zaman sadece vakit kaybı oluyor.
  aynur.

  YanıtlaSil

Saygı sınırını aşmadığınız sürece tüm yorumlarınız yayınlanacaktır, teşekkürler...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...