27 Temmuz 2007

Kimsin Sen?


Geçen gün işim gereği bazı galeri ve müzeleri dolaşmam gerekiyordu. Bunlardan biri de İstanbul Modern'di... Hazır gitmişken Ahmet Polat'ın "Kimsin Sen?" başlıklı fotoğraf sergisini de gezdim. Fotoğrafları incelerken ben de kendime peki kimim ben diye sordum. Şirkette uygulanan testlerin, sorumluluk sahibi olmam, empati yeteneğim vs. dışında ben gerçekte kimdim? İflah olmaz bir şıpsevdi? Bir kedisever? Alabora olmuş bir ruh? Doymak bilmez bir takıkolik? Yarı Mars yarı Venüsten geldiğine inanan biri? Bir ne???
Ahmet Polat "Bakmaya ve araştırmaya devam ettiğinizde yaşam size o kadar çok yeni şeyler sunar ki, bunlar hiç bitmez." demiş, çok doğru... Ben de bakmaya devam ediyorum...
 

14 yorum:

 1. bende sürekli bakıyorum
  ama
  sanırım bakmakla görmek arasındaki nüansı kaçırdığımdan olsa gerek


  göremiyorum

  YanıtlaSil
 2. kim olursan ol... gene kardesim ol... ;)

  YanıtlaSil
 3. insan kendini tanıyabilse tamamen sıkılır kendinden :)

  sen benim iki yıl önceki sınıf arkadaşım çiğdemsin çok benziyorsun hep söylüyorum :)

  YanıtlaSil
 4. yanlız bu Ahmet Polat'a bakiniz tam bir Fransiz delikanlisi imaji atkiyi baglayis tarzi filan.Esas sen kimsin Ahmet Polaaaaaaatt?????
  not kusura bakmayin isimsizim cunku ben kimim???o kim? bizler kimiiiizzz???hay yumurtaya can veren Allahim kimim ben??????

  YanıtlaSil
 5. ah,bu salıncaktaki dişi herkese selam yazıyor galiba:P


  aslında sorunun cevabını bulamayışımız,bizi tanımlayan şeylerin dinamikliğinden kaynaklanıyor bence. düşün mesela,bugün seni ifade eden şeyler nedir; adın,dış görünüşün,konuşmaya başladığında ağzından çıkan sözcükler,işin,yaşam tarzın,hayata bakış açın,vesaire. bunların büyük bir kısmının daha 5 sene önce bile bambaşka olduğunu düşünürsen..

  kendi hızımıza yetişemediğimiz için bilemiyoruz kim olduğumuzu.

  YanıtlaSil
 6. D-Chic ne alemde ya? Sayfa acilmiyor bir turlu :(

  YanıtlaSil
 7. Pardon ya, simdi gordum, kapanmis meger. Bir suredir okumamistim anca uyandim vaziyete. N'apalim artik.

  YanıtlaSil
 8. Sahiden bu Ahmet Polat ın dayaklık bir tipi var..

  YanıtlaSil
 9. Kimsin sen sorusuna en güzel yanit;
  "bana arkadasini göster sana kim oldugunu söyliyim "

  Ben bunu bilirim, bunu söylerim.Gerisi fani.Kisiler artik, kisiliklerini,eksiklerini,artilarini illa ya bir test ,bir analiz,bir kitap da yazilarin sonucunda kendi kendilerine " evet ya ben öyleyim,adam/kadin beni anlatmis gercekten de,ayni ben" diyerek bir sekilde kendilerini tandiklarini,kendilerini gelistirdiklerine inaniyorlar gibi geliyor bana.

  Sözüm meclisten disari :D tabi ki.

  Mesleki gezmelerinin devami dilegi ile,

  tarcin abi ye selamlar :D

  YanıtlaSil
 10. bu soruyu kendinden çok bana sorsaydın yaa :)
  nonim sen melek gibi bir insansın bunu bil yeter ;)
  bide tarçına çok yemek yedirme artıkın spora başlasın aaa patlıycak infilak edecek mahalleyi havaya uçuracak hayvancaaz ayol :)))

  YanıtlaSil
 11. Arkadaşlar Fatih Polat yarı Türk yarı Hollandalı, yüklenmeyin bu kadar çocuğa, sonuçta 2006 yılında ICP’nin (International Center of Photography – Uluslararası Fotoğraf Merkezi) düzenlediği 22. Infinity Awards’ta "Genç Fotoğrafçı" ödülünü kazanmış başarılı bir fotoğrafçı, atkıyı bağlayış tarzından bize ne...

  YanıtlaSil
 12. http://www.youtube.com/watch?v=j60TbDhpwZk&mode=related&search= iste aradiginiz butun cevap burada ; )

  YanıtlaSil
 13. Bende tam olarak kim olduğumu hala çözebilmiş değilim bundan 10 sene önceki zevklerim ve tarzımla o kadar faklıyımki;pGaliba zaman içinde devamlı değişiyoruz ama senin kim olduğunu biliyorum canım.Tatlı ve çılgın bir meleksin muccckkk...

  regina

  YanıtlaSil

Saygı sınırını aşmadığınız sürece tüm yorumlarınız yayınlanacaktır, teşekkürler...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...