28 Eylül 2007

Ayyyvaaaaaaa :)

Şeytan Marka Giyer filmini seyredeniniz var mı? Eğer varsa izleyenler benim nasıl bir iş hayatım olduğunu az çok tahmin edebilirler. Genelde hep mimar mısınız ya da aaa ben sizi mimar sanmıştım sorularıyla karşılaşırım, mimar tipim (nasıl oluyorsa o tip?!) var sanırım :) Ama ben asistanım ve yeni başladığım işimde de bu filmdeki Miranda gibi birinin (onun erkek versiyonu) asistanlığını yapacağım. Asistanlık çoğu kişi tarafından sekreterlikle karşılaştırılsa da ben işimi severek yapıyorum. Eğer iyi bir eğitim aldıysanız ve kendinizi yetiştirebildiyseniz, üstüne de iyi firmalarda tecrübeniz olmuşsa gerçekten çok iyi bir konumda çalışmanız mümkün. Ancak bunun yanında bazı şeylerden de fedakarlıkta bulunmanız gerekiyor, en başta tüm hayatınızı bağlı bulunduğunuz kişinin programına göre ayarlıyorsunuz, özel hayatınız birazcık ortadan kalkmış oluyor...
Gelelim başladığım yeni işime... Bir Yönetim Kurulu Başkanı'nın asistanlığını yürütücem ve kendisi 3 günlük izlenimime göre şirkette terör estiren biri :P Ben ona şimdiden Hitler adını taktım çünkü burası aynen bir Nazi kampı gibi! Sabah gelir gelmez göz ucuyla da olsa ayakkabıma kadar bir "şık" lık kontrolü yapıyor. Öğle yemeğine ancak o dışarı çıkarsa çıkabiliyorum. Tabii akşamları da ancak o çıktıktan sonra evime gidebiliyorum. Mesela ilk gün akşam 10'da işten çıkabildim! Haa bu arada filmde Miranda'nın ilk gün Andy'e Emily demesi gibi bana da Sibel yerine Esra dedi durdu tabii ben nerden biliyim beni çağırdığını hiç üstüme alınmadım bile meğer Esra benmişim :)
Kısacası durumu özetlemem gerekirse: ben ayvayı yedim arkadaşlar!

6 yorum:

 1. Hayirli olsun ve de kolay gele diyelim : )

  YanıtlaSil
 2. Ama hatırla noni. Filmin sonunda asistanı Miranda'nın kalbini fethetmeyi başarıyodu. Eminim sen de belli bir süre sabredip karşılığını alıcaksın.

  YanıtlaSil
 3. sıbelım ınsallah akzara bu sayfaya gırmez okumaz bay hıtler allah kolaylık versın canım

  YanıtlaSil
 4. Sana da Sibel demeye baslayacaktır kısa zamanda ama o zamana kadar sana kolay gelsin =)

  YanıtlaSil
 5. canım pes etme, hepimizin başından iş konusunda neler neler geçmiştir bu güne kadar, bu ortamlar böyle işte biliyorsun...ilk zamanlar zordur hangi işe girsen, hele şartları iyiyse bütün polyannacılığını takın ve sabret, bunun karşılığını alacağına eminim biraz zaman da alsa bu, bol şans :)

  YanıtlaSil
 6. Noni'cim ya seni manuel takip edemiyorum şu olayı Nilüfer'e sorsan o bakar belki bak sitende en altta ki Subscribe to: Posts (Atom) çalışmıyor
  User does not have permission to read this blog. bunu düzeltirsen bana maille atarmısın RSS adresini seni kaçırmak istemiyorum çünkü :)

  Sevgiler Eda

  YanıtlaSil

Saygı sınırını aşmadığınız sürece tüm yorumlarınız yayınlanacaktır, teşekkürler...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...