05 Aralık 2008

The Secret Life of Bees

 
Gaykedi'cim beni mimlemiş, bu seferki kitap mim'i; kendinize en yakın kitabı alıp 56. sayfanın 5. cümlesini yazıyorsunuz. Ben de eve gider gitmez en yakın kitaba elimi uzattım, canım ablamın okumam için verdiği Sue Monk Kidd'in "The Secret Life of Bees" kitabını aldım. Türkiye'de gösterime girecek mi bilmiyorum ama kitap bu sene Amerika'da sinemaya uyarlandı ve başrolde benim oyunculuğuna her zaman hayran kaldığım minik aktrist Dakota Fanning oynadı.
Bana gelince kitabı bir hevesle elime alıp okumaya başlıyorum ama iş güç eve gel yemek yap derken hep yarım kalıyor, sonra konusunu unutup yeniden başa dönüyorum sonra gene başka şeylere dalıyorum hoopp sil baştan oluyor! Neyse gelelim 56. sayfaya, aha bendeki şans anca bu kadar olur, 56. sayfa kısa bir paragraftan oluştuğu için 5. cümle diye bişi yok! Buyrun burdan yakın (ne demekse?!) Ayyy işte görüyorsunuz benim kitap maceram hep yarım kalıyor mim olayında bile :P
Biliyorum mim'den nefret ediyor ama kitaplar kesinlikle ablamın ilgi alanına girdiği için onu, Çilekli Pasta'yı ve Efsa'yı mimliyorum hadi göriyim sizi kitap kurtları :)

6 yorum:

 1. o kitab ayracına bayıldım.. :)

  YanıtlaSil
 2. kitaplar sana küs bence, karşına neredeyse boş sayfa ile çıkacaklarmış :D

  YanıtlaSil
 3. nonii oda güzel kitabı ilk elime aldığımda bende bir an aklımdan geçirdim ama bende çıkmadı. Ama ayraç gerçekten çok sevimli :)

  ve yorum bölümünde şurdan şeklinde link veremediğim için şöyle belirtiyorum canım, teşekkür ederim yine de beni de unutmadığın için :)
  http://akrepkizi.blogspot.com/2008/12/5-cmlem.html

  YanıtlaSil
 4. Kitap ayracına bayıldım . şipşirin :D

  YanıtlaSil
 5. hhahaahaa ben çok güldüm bu postuna nedense satırların hiç yabancı gelmedi neden mi aha al benden de o kadar.Başlıyorum bir kitaba başka kitaplara da dalınca asıl okuduğumun konusunu unutuyorum ve sil baştan yapıyorum.
  Şimdi Orhan Pamuğu başladım iyice konsantre olmalıyım ki onu sil baştan zor yaparım, bitmek bilmeezzz.
  canımsın öpüyorum.
  nermins

  YanıtlaSil
 6. Cnaım sobeni yapıcam, bu arada ayracına bayıldım çok güzel .Dilerim ingilizcemi geliştiririm ve bende öyle kitaplar okuyabilirim.

  sevgilerimle

  YanıtlaSil

Saygı sınırını aşmadığınız sürece tüm yorumlarınız yayınlanacaktır, teşekkürler...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...