16 Ocak 2009

Vallah billah hasta değilim :) Sadece müptelasıyım...

Bu sabah Gofrett ile harika bir kahvaltı yaptık. Ardından hatun bana bir yazı gönderdi, ne yalan söyliyim doğruluk payı yok değil çünkü bazı bloglara baktığımda yorum alabilmek veya ilgi çekebilmek için fazla çaba gösterdikleri apaçık belli oluyor. Buyrun okuyun bakalım:
* The psychologist'te yayınlanan bir makalede blog yazma kendini teşhir etmek isteyenler arasında son dönemde oldukça yayılan bir hastalık olarak geçiyormuş. Özellikle kişisel bloglar, yazan kişilerin özel hayatından, fikirlerinden izler içerdiği için bir süre sonra kişide tutkuya dönüşüp, sürekli kendini ifşa etme ya da kendini kanıtlamaya çalışma gibi sonuçlar verirmiş. Yine makalede yazılana göre kişisel blogların çoğu ortalama olmayıp, her biri en uç seviyedeymiş. Kişiler ya kendisini zavallı, yalnız, depresif ve melankolik olarak göstermekte ya da başarılı, tuttuğunu koparan, zengin ve sevilen birisi olarak ifşa etmekteymiş. Blog yazarlığına hastalık gözüyle bakan psikologlar, blog yazarlığını internet hastalıkları arasında ilk sıralara yerleştiriyorlarmış.
Bir blog yazarı olarak açıkçası bunu bir hastalık olarak görmemiştim hiç :) Gerçi benimde aklıma sürekli bişeyler geliyor bloguma şunu da yazıyım bunu da yazıyım diyorum, blogger'a girip yorum var mı diye bakıyorum, statcounter'ı açıp kimler gelmiş gitmiş diye bakıyorum ama valla hasta değilimmmm!!!! Neysem oyum, kendimi olduğumdan farklı göstermiyorum, zaten kabak gibi fotolarım ortada beni bilen biliyor :) Kendimi ispat etmeye de çalışmıyorum (yoksa bu açıklamaları yaparak çalışıyor muyum aa bir dakka kafam karıştı?!) Hii hiii evet kabul ediyorum blog bir alışkanlık ama asla bir hastalık değil işte bu kısmına kesinlikle katılmıyorum !!!!
(* Arkadaşımın gönderdiği yazı Anne ve Bebişi adlı blogtan alınmıştır...)

11 yorum:

 1. daha çok yeni başladım hastalıkmıdır bilmem ama alışkanlık yaptığı doğru
  Paylaştıkça çoğalıyo herşey

  YanıtlaSil
 2. Hayir hasta degiliz iste!!

  Ama benim -aa hasta mi bu dediklerim cikiyor arada :)

  YanıtlaSil
 3. eveeeet çok güzel bir kahvaltıydı arkadaşımmm, ayrıca kesinlikle blog yazarı olmak bir hastalık değil bizde hasta değiliz.. di mi? bak bende emin olamadım :)))

  şaka bir yana ben blog oluştururken birilerinin izlediğini yorum yaptığını bile bilmiyordum , daha çok hafızamı taze tutma ve elimden geldiğince güzel anılar bırakmak için oluşturduğum bir sayfa olarak düşünüyorum. ama yorum almakta güzellik katıyormuş derken hasta oldum :)) yok yok olmadım ..psikopata bağladım hihi.

  YanıtlaSil
 4. hmmm... evet aslında blog ortamını kendini ifade edebileceğin tek yer olarak görmeye başlarsan bi çeşit hastalığa dönüşebilir sanırım ama ben de hastalık derecesine döndüğünü sanmıyorum kendi adıma :)

  YanıtlaSil
 5. Öncelikle hasta olduğumuzu kabul edelim :))) Alkoliklerin ben alkolik değilim durumu var ya. :)))

  Ben bir hastayım. Blog manyağıyım :)))

  Yahu o kadar abartıldığı gibi tüm blog yazarlarını kapsamasada, ben de aynı şeyi düşünüyorum zaman zaman. Yani bazı blogları okurken aklımdan geçiriyorum. En kaldıramadığım ve dayanamadığım bloglarda sürekli depresif yazılar yazan ve mutsuzluklarını vurgulayan bloglar. Ben o insanların öyle yazmak için mutsuzluklarını arttırdıklarını düşünüyorum. Aman anlatamadım galiba.. neyse bunaldım o tipleri düşününce..

  Noniciğim, umarım alaaman pastasını denersin beğenirsin. Sıcacık sevgiler.

  YanıtlaSil
 6. HAHAHAAA bence hepiniz zır delisiniz, kabul edin artıık!!:):):)):
  nermins

  YanıtlaSil
 7. bende ztn genel bi internet bağımlılığı var... ama öyle kendimi depresif göstereyim ya da mükemmel göstereyim die bi gayretim yok... olanı biteni yazıyorum

  YanıtlaSil
 8. Hasta degilim !!! hasta degilimm !!! Nayirr nolamazzzz !!!

  yok canim daha nelerrr :)

  YanıtlaSil
 9. Nonim canımcım:Sanırım hastalık.Ben bazen yaptıklarımı düşünüyorumda acaba blog için mi yaşıyorum diyorum:)Tabii bu kadar ciddi boyutta değil ama ne bilim işte:)
  Buarada bugün görüşemedik pazar günü için ama haberleşelim haftasonu.Kocaman öpücük:)

  YanıtlaSil
 10. hastalık yada diil,nolursa olsun güzel bişiy...
  :)))

  YanıtlaSil
 11. Hastalık derecesinde bağlı değilim ama yorum geldi mi, ne geldi, kim bıraktı merak ediyorum ister istemez, tanınmak gibi bir çabam da yok öyle olsa yüzümü açarım di mi? Genelleme doğru değil bence :)

  YanıtlaSil

Saygı sınırını aşmadığınız sürece tüm yorumlarınız yayınlanacaktır, teşekkürler...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...