21 Nisan 2009

Cats' Meow!

En sık duyduğum sorulardan biri: 3 kediye bakmak zor olmuyor mu? Sorumluluk açısından bir veya üç kesinlikle farketmiyor. Evet zor tarafları da var; siyah pantalonla koltuğa yayılıp tüylü bir popo olarak kalkmak, kumlarını temizlerken burun deliklerimin olmamasını hayal etmek (Tarçın bu konuda köpekleri cebinden çıkartır!) her seferinde gidip deri sandalyelerde tırnaklarını kaşımaları vs... Ama yine de onlarsız bir hayat düşünemiyorum! Baktım ki bizim beraber çekilmiş fotoğraflarımız çok az, ben de geçen hafta kucakladım benim veletleri ve geçtim objektifin karşısına :) Isn't it difficult to take care of 3 cats? That's the most common question I've heard of... To be honest it doesn't matter if you have one or more pets at home in terms of responsibility. Yes it has some difficulties, for instance when I sit down to my coach, I always stand up with a hairy butt - when I clean their cat litter, I wish I never have a nose - when they only scratch my leather chairs etc... But whatever they do, I can not imagine a world without them! They are like my babies :) I realized that we don't have many photos so I took some last week.
http://widget-89.slide.com/widgets/slideticker.swf

Ladies first! Bediş'in bu çiroz görüntüsüne aldanmayın siz, bu görüntünün altında aslında çok güçlü bir kız yatıyor! Patisinin sakatlığını hiçbir zaman ciddiye almayıp evin en hareketli hatunu olma bayrağını elinde taşıyor :) Bir de zannediyorum kendini köpek sanıyor çünkü en sevdiği oyun oyuncağının uzağa atılması, koşarak alıp önüme koyması, dikkatimi çekmek için patisiyle koluma dokunup yüzüme bakıp miyavlaması, sonra benim oyuncağı yine fırlatmam, yine koşup alması vee veee tüm gece deli kız gibi bu oyunu tekrar etmemiz. O kadar tatlı ki ona hayır diyemiyorum bir türlü...
Ladies first! Don't ever think that this little princess is fragile, she has a brave heart! When I got her from the shelter, she got a surgery from her paw. But she never worried about that. She is the most hyperactive cat in da house! And I guess she thinks that she is a dog because we play fetch game constantly. I throw her favorite toy, she brings it to me, if I don't continue the game she pokes my arm with her little paw, looks at my face, meows and I throw the toy again and...it goes all night like that. What can I say? This little cute face makes it impossible to turn her down!

O birrr tosun paşa, o birrr sefa mezevengi, o birrr sarı patates :) Tarçın'ı ilk aldığım zaman o kadar korkak bir kediydi ki, zamanla kabak çiçeği gibi açıldı maşallah. Paşamız genelde uyuklar (ve uyuma mekanı olarak genelde kafamı tercih eder, saçlarım ona kuş tüyü yastık gibi geliyor sanırım!), uyumadığı zamanlarda yemek yer, tüylerinin uzunluğu dışında pek bir falsosu yoktur oğlumun! Aaa bir dakka unutuyordum acayip horlar ve sesli şekilde pırtlar, bir de pırtladığı zaman benim yüzüme ters ters bakar sanki ben yapmışım gibi haa haa :)

He is my hairy ball, he is my teddy bear and my pommes frites :) He was a poor coward boy when I got him two years ago. But I have a special ability to spoil the men instantly! He couldn't resist my charm ;) He likes to sleep a lot, especially on my head! I guess my curly hair looks like feather pillow to him! Beside those he is not a trouble at all, ohh wait a minute! I almost forgot to mention his farts! And whenever he makes it he takes a look at my face as if I did it :)
Ayyy yok öldürseniz bu kara böceğe istemediği birşeyi yaptıramazsınız, illa kendi dediği olacak. Kucağımda 2 dakka duramadı, gören de boğazlıyorum zanneder! Çok yaramazdır, gelen misafirlerin çanta içlerini kontrol etmeye bayılır, yakında işi aşırmaya kadar götürecek kabak benim başıma patlayacak diye korkuyorum. Bir de beni kimseyle paylaşamaz, özellikle Tarçın'ı çok kıskanır... Ne zaman Tarçın'ı gizli gizli sevmeye kalksam hangi odada olursa olsun koşarak yanımıza gelir hem de söylene söylene (muhtemelen "noluyo leeynnnn!!!" diyordur) ve Tarçın'ı sevmiyim diye kafasıyla elimi iter. Ha bir de Miso'da Tarçın gibi pırtlar ama en tehlikeli olanından, sessiz sessiz yaptığında ben mekanı anında terkederim :)
No way! You can not dominate this little black tomcat :) Maybe you can not understand it but I took that photo under big stress! I guess Miso was a pickpocket in his previous life because his favorite play is snitching. I'm afraid I'll be in big trouble because of that! He is very jealous of Tarcin, he can not stand him around me. Whenever I play with Tarcin, even he is in another room he feels it (I don't know how?!) and comes near to us while grouching. And I also would like to mention his silent farts - which are the most dangerous ones - therefore I vanish immediately when he does it :)
İşte özetle benim pisilerim böyledir. Birini diğerinden ayırmam mümkün değil, hepsini aynı derecede çok seviyorum ve onları severken ilk göz ağrım Tekirim'i hep sevgiyle anıyorum, kedileri bu derece sevmemde ve üçünü birden yuva sahibi yapmamda onun gerçekten büyük etkisi oldu... Rahat uyu sen oğluşum...I try to represent you my little babies... I love them both equally. And I always remember my angel cat Tekir with love because he had a big influence on me to love cats that much and this love & longing made me adopt three cats at the same time. Rest in peace...

Is It Normal? diye çok matrak bir websitesi keşfettim. Takıntılarınız veya tuhaf fobileriniz varsa buraya yazıyorsunuz ve okuyanlar sizin ne kadar normal olduğunuza (veya olmadığınıza) karar veriyorlar. Mesela buraya yazanlardan biri kedimi o kadar çok seviyorum ki eğer evcil hayvanlarla evlenmek yasal olsaydı onunla evlenmek isterdim demiş. Ehh Google'da çorap koklamak günah mıdır" diye arama yapan yurdum insanlarından sonra yabancıların tuhaf eğilimleri beni hiç şaşırtmıyor doğrusu :)
I discovered a funny website: Is It Normal? If you are curious how others might perceive your situation, you submit your story and find out what others think. For example one guy revealed that he loves his cat too much, he wishes it was legal to marry a pet. I saw a lot of weird people in my country so aliens don't surprise me!
 

11 yorum:

 1. sempatiklikte tarçını tek geçerim, bediş de ikinci sırada çünkü bana tacimi hatırlatıyor evet biraz kendini köpecik zannediyor o :) haklısın sana geldiğimde miso yu çantamın içini dikizlerken yakalamıştım hihii aslında seçim yapamıyor insan düşününce yaw hepsi birbirinden şeker..

  YanıtlaSil
 2. tarçına asılabilir miyim ;))

  YanıtlaSil
 3. pitoşum aklıma geldi şimdi:( yeni bir kediye cesaret edemiyorum o gözlerimin önünce acıyla öldüğü için...
  hep böyle sağlıklı kalırlar inşallah..ama fazla göz önüne getirme canım blog nazarına inanıyorum artık..

  YanıtlaSil
 4. hepsini o tatli ve de tuylu gobeklerinden opuyorum, senin gibi melek bir anneleri oldugu icin cok sanslilar-hayvanlari sevdigin icin cok tesekkur ederim Noni...

  YanıtlaSil
 5. Ben sapık Miso'yu seviyorum biricik, tek erkekim benim.Tacizlerini düşünürsek niyeti çok masum olduğu söylenemez...ayy pek bi seviyom onu.
  Bu arada sayende kedileri sevmeye başladım sağol cnm benim.
  Ama Bekiri de öslediiim :(

  YanıtlaSil
 6. nonii kediler şahane bayılıyorum kedilere bence çok özgün hayvanlar benim de 5 kedim vardı çocukken.
  ben ne diyecektim şimdi hatırladım:
  dün rüyamda anneni gördüm. sizin eve geliyormuşum, annenle tanışıyoruz ona diyorum ki geçen blogunuza fotosunu koyduğunuz organik salata kabının nasıl yapıldığını anlatırmısınız salata nefis görünüyordu ayrıca diyormuşum. annen de anlatıyormuş camın kenarında kahve içiyormuşuz sohbet ediyormuşuz :D
  sonra uyandım :D

  YanıtlaSil
 7. Ay canim, okurken bir kahkaha patlatmisim, askim noluyor diye kosarken kayip yere yapismasi bir oldu :)))Ben de gülmekten yere yapistim bu defa! Düstügüme degsin bari diye geldi ve o da gülünce degdigine karar verdik.
  Tarcini ham etmek geldi icimden :) Hepsi cok seker ama ;)

  Evren

  YanıtlaSil
 8. hepsini ve sanirim en cok ta tekosuuu ozlediiiim....

  YanıtlaSil
 9. Onlar benim mutluluk kaynaklarım, umarım kedi sevmeyenlerin içinde de birazcık sevgi kıpırtısı olmuştur...

  Puck inanmıyorum! Rüyanı hemen anneme anlattım, çok sevgilerini yolladı sana ;)

  Evrenciğim aman önemli bişey yok di mi? Aşkına çok geçmiş olsun!

  YanıtlaSil
 10. nonicim kedilerin çoook tatlı benimde bi siyam bebeğim vardı ama ölünce çok üzüldüm tekrar başka bi kedi alamadım ama sokaktaki bütün kediler benim :D fakülte de çok fazla köpek var ama ona rağmen ara sıra kedi görebiliyoruz buralarda onları da hemen himayeme alıyorum :D çok sevdim kedilerini. bu arada istanbul silüeti postumu yaptım. öpücükler... (kedişlerede mıncıklar)

  YanıtlaSil
 11. Senin Miso'nun benim Üzüm'ümle kardeş olabileceğini düşündüm bunu okuyunca. O ne kıskançlık öyle! Bir de kucakta tutma yolu buldum, alıp heybe gibi omzuma atıyorum beyefendiyi evin içinde geziyoruz değmeyin keyfine. Oturunca hemen iniyor ama. Bir dene bakalım :)

  YanıtlaSil

Saygı sınırını aşmadığınız sürece tüm yorumlarınız yayınlanacaktır, teşekkürler...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...