16 Haziran 2009

Kara

Blogumu takip edenler nasıl bir hayat görüşüne sahip olduğuma dair az çok bir fikir edinmiştir sanırım... Burada kesinlikle siyasi veya politik bir görüşü yansıtmak istemiyorum. Kimseyi eleştirmek de istemiyorum. Çünkü buranın bir savaş alanına dönmesini istemiyorum. Burası benim yazmaktan keyif aldığım, zaman zaman duygusal anlarımı zaman zaman da sosyal yaşantımı yansıttığım herkese açık bir blog. Ama herkese açık olması herkesi bağrıma basacağım anlamına gelmiyor elbette... Atatürkçü düşünceye sahip modern bir yavru olduğum için (hee hee burası tamamen self-pohpohlamadır arkadaşlar :P) burada örümcek kafalıların ne aradığını gerçekten anlayamıyorum?! Dertleri iğnelemekse bundan sonra bu tip yorumları yayınlamayacağımı söylemek istiyorum.
Üzgünüm ama burada bulabileceğiniz tek kara şey Miso Bey'dir.
Beğenmeyenler için kapının sağ üst tarafta olduğunu kibarca gösterip, X'e basarak çıkabileceğinizi hatırlatmak isterim.

Teşekkürler!

18 yorum:

 1. Yaaa Nonim sen bos ver insani nelerin icine cekmeye calisiyorlar, bir de bana dadandi ki sorma :)) Manyak manyak konusuyor kendi capinda, ben de direk siliyorum artik :)

  YanıtlaSil
 2. Ya ikinci resmin arka planındaki flu bebek de muhteşem çıkmış gözümüzden kaçmadı:)

  YanıtlaSil
 3. halı kataloğundan fırlamış gibi.
  nasıl zarif o hareketler öyle,nasıl
  artistik bişey o.kedileri severken çok hırpalıyorum,kediler beni görünce kaçıyor.doya doya bir kedi sevemedim.blog kedilerine dadandım...

  YanıtlaSil
 4. tebrik ediyorum noni...
  sevgiler Zeynep

  YanıtlaSil
 5. Çete gibi bunlar biri geldi mi dadanıyor zaten. Belki yakında blogları kapattırmakla tehdit etmeye de başlarlar :p
  Sil gitsin Noni, kendi kendilerine havlasınlar.
  Ayrıca Miso'yu ısırırım.

  YanıtlaSil
 6. ne nazik bir davetti o öyle :)

  ben de anlamıyorum bazı insanları noni...
  ve hatta şöyle diyorum sevecen bir sesle: ben senin dünyana gelip höt höt konuşuyor muyum? ee o zaman sen neden gelirsin, hadi geldin ne laf edersin, hadi ettin ne diye ısrar edersin, belli ki ayrı dünyaların insanlarıyız, siz dünyanıza ben kendi dünyama :))

  YanıtlaSil
 7. Bir account'im olsaydi anonim yazmazdim ama ne yazikki account'im yok.

  Ben hollandada yasayan basortulu genc bir kizim, sizin blogunuzu buyuk begeniyle takip ediyorum. Karacarsafli yorumuna biraz alindim ama fark etmez bu blogu seviyorum.

  YanıtlaSil
 8. çok haklısın burası senin blogun ve patron sensin :)

  en kara miso.. çok tatlısın sen miso. bakışlarına hayranım:)

  YanıtlaSil
 9. sonuna kadar hak veriyorum, bu ülkede Atatürk'ümüz şapka-kıyafet devrimi yaptıysa, o "kara"lara ülkemizde de yer yok, olmamalı.

  miso bey'e de bayıldım, çok severim kara kedişleri:)

  YanıtlaSil
 10. İnsanları gruplara ayırmaktan daha kötü ve bağnaz bir şey duymadım, görmedim, bilmiyorum!

  İnsanların görünüşü ya da düşüncesi ile sınıflandırmak ve yaftalamak bölücü terör örgütlerinin çıkarları ile örtüşür. Cumhuriyetçi, laik düzeni savunanların değil!

  Ben hayatım boyunca ne sağ, ne sol, ne de herhangi bir siyasi görüşü asla benimseyemedim, benimseyemem de. Kahrolsun popülist, yalancı, düzenbaz siyaset ve türevleri!

  Herhangi bir kişiye de siyasi görüşünden, dininden vb. özelliklerinden dolayı asla ön yargılı olmamak gerekir. Bir kişinin yaptığı hata o kişinin suçudur. Tüm benzer bireylere mal edilemez. Sonuçta hepimiz insanız birimiz kapalı birimiz açık, birimiz Atatürkçü, diğerimiz değil diye birbirimize ön yargı ile bakmamalıyız. Bu insan haklarına, özgürlüğe, cumhuriyetin azınlıklara verdiği haklarla uyuşmaz.

  YanıtlaSil
 11. Bir insan nasıl olurda ATATÜRKCÜ olmaz benım aklım şuurum almıyor benım kızım 2 yaşında Atatürkden bahsederken ben öyle bir dinliyorki benı şimdiden Atatürk kitaplarına bakıyoruz birlikde...Çok güzel yazmıssın agzına parmaklarına klavyene saglık desem uygunmudur?

  YanıtlaSil
 12. Bir önceki yazını okudum, rengarenk cıvıl cıvıl fotoğraflarla süslemişsin, harika görünüyorsun. Satır arasında, hiçte kırıcı olmadan fikrini yazmışsın. Adsızların hemen saldırıya geçmesi bile büyüyü bozamamış :) Ama meydanı bunlara bırakmaman çok yerinde bir davranış. Sevilmediklerini, soyutlandıklarını anlamaları lazım. Ben de hep söylerim benim blogumu karaçarşafı hoş gören, yobaz kitle okumasın diye. İsabetli bir yazı olmuş bu... Bende bu içimi aydınlatan blogda, dünya güzeli miso dışında başka kara bişey görmek istemiyorum :)

  YanıtlaSil
 13. Hollanda'da yaşayan başörtülü genç kız benim lafım başörtüsüne değili karaçarşafla bu memlekette gezinenlere...

  Sade beni bir terörist ilan etmediğin kalmış pesss diyorum! Söylediğin kadar hümanist biriysen o zaman benim burada kendi fikirlerimi paylaşmama da saygı duyman gerekir diye düşünüyorum. Şu anda sende ayrımcılık yapıyorsun, bir tarafı korumaya çalışırken başkasını terörist yerine koyuyorsun. Lütfen bir daha bana yorum bırakma, bıraksan da böylesine kendiyle çelişen birinin yorumunu yayınlamayacağım.

  YanıtlaSil
 14. Ben bu insanlar ne yorum bırakıyor çok merak ediyorum. Bloglar herkesin kişisel fikirlerini, yaşamlarını, duygularını paylaştıkları, oldukça öznel bir platform. Beğenmiyorlarsa, senin de oldukça kibar bir şekilde dile getirdiğin gibi sağ üst köşeye bir tık ile çıkarlar giderler. Nedir bu hırs sevmediğin bir blog için nefret kusturan anlamıyorum. Hee bir fikri beğenmeyebilirsin ve bunu da paylaşabilirsin. Herşeyi kabul etmek zorunda değilsin ama sadece zarar vermek, kırmak, dökmek için insanlar neden çaba harcalar bilmiyorum. Evrene verdikleri enerjiden bihaberler demek ki!

  YanıtlaSil
 15. Nonimmm...Sen hiç sıkma O güzel canını ... Begenmeyen okumasın... ama olmaz okuyacaklar ufacık bı yerdende balıklama dalıp huzur bozacaklar..Bak ben diyorum ki:
  İt ürür kervan yürür...

  öperim kocamannnnnnn

  YanıtlaSil
 16. Sevgili Noni, ben sadece sınıflandırmaya, gruplamaya karşıyım. Ne o tarafı, ne de bu tarafı korumak asla amacım olmadı, olamaz.

  Yıllarıdr Türkiye'de yaşayanlar; Alevi - Sunni, Kürt-Türk, O-Bu, Şu-O, Bu-Şu gibi kimliklere, dinlere, düşüncelere vb. göre sınıflandırıldı. Kaoslar içinde yaşamak zorunda bırakıldık. Ve halen daha sınıflandırılmaya çalışılıyor. Bunun yanlışlığını vurgulamaya çalıştım.

  Her insan farklı düşünebilecek iken, benzer düşüncelere sahipler diye bir araya gelmiş hiçbir gruba ön yargılı yaklaşmamalıyız. Farklı gruplardan da olsak en nihayetinde insanız bunu unutmayalım. Biraz hümanist olmaya gayret edelim. Tek derdim bu.

  YanıtlaSil
 17. Sade ben insanları ne dinlerine göre sınıflandırdım ne de gelir gruplarına göre, sadece bu kör bağnazlığa karşıyım, bunu neden kabulleniyim ki? Atatürk seneler önce kıyafet devrimi yapmış ama bu çağda kendini kapkara çarşaflar içinde gizleyenlerin düşünce yapılarını anlayamıyorum, anlamak istemiyorum. Ahlak insanın beynindedir bence, giysilerinde değil...

  YanıtlaSil
 18. İnsanız; haklı haksız, sevilen sevilmeyen, güzel çirkin,... noktalarımız illaki olacaktır. "Farklı olmamız, insan olduğumuzdandır" diye düşünüyorum.

  YanıtlaSil

Saygı sınırını aşmadığınız sürece tüm yorumlarınız yayınlanacaktır, teşekkürler...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...