02 Eylül 2010

Yürüyüş

Burada her yıl Eylül'ün ilk hafta sonunda Moskova Şehir Günü kutlanıyormuş. Bu yıl cumartesi ve pazara denk gelen 4-5 Eylül tarihlerinde kutlamalar yapılacakmış. Saat 12.00'de başlayacak olan kutlamalar nedeniyle evimize yakın olan Tverskaya Caddesi trafiğe kapatılacakmış. Ayrıca Kremlin Sarayı ve çevresinde de kutlamalar olacakmış. Rusça hocamız özellikle akşam 10.00'daki havai fişek gösterisini kaçırmayın dedi. Ayrıca bu iki gün boyunca bazı müzeler de ücretsiz olacakmış. Tretyakov Gallery de bu müzelerden biri... Artık havanın durumuna göre kendimizi ya kutlamaların yapıldığı bir caddeye ya da bir müzeye atacağız...
Cadde demişken... Bu Ruslar (veya sadece Moskovalılar) yere çöp atmayı sevmiyorlar ama tükürmeye bayılıyorlar!!! Her iki adımda bir mutlaka kötü bir görüntüyle karşılaşıyorum kimisi de mübarek okkalı şekilde yapıyor, ben de üstüne basmamak için zıp zıp tavşan şeklinde yürüyorum... Bir de her köşede dilenen birileri var mutlaka... Dikkatimi çeken dilenen yaşlı kadınların da çoğunlukta olduğu... Şebnem Ferah'ın Ruski modeli :) Şu Küçük Sırlar dizisindeki vampirellaya da benziyor azcık :) Yürüyüş yaparken yaşlı bir kadın yerde bunları satıyordu, içlerinden biri hemen dikkatimi çekti :) Ve evimizin 2. kara kedisi olarak yerini aldı :) Всё (Fiso) Yani benden şimdilik bu kadar :)

8 yorum:

 1. ama o çoook tatluuu!

  YanıtlaSil
 2. çok datluu bencede. cam mı bu küçük miso?

  YanıtlaSil
 3. Hiii hiii evet misonun camdan arkadaşı :)

  YanıtlaSil
 4. Kışın göremeyeceksin Allahtan o tükürükleri her yer beyaz olduğundan kayboluyor..Kıro anacım bunlar kadınlarda erkeklerde lama gibi sürekli tükürüyorlar..
  O sokaklarda yaşayanlar bir pis kokuyor ki.. kaç kere metrodan indim benim old.vagona bindiklerinde :s

  YanıtlaSil
 5. yaa ben olsam ben de alırdım :))) çok fit bir kediymiş :)))
  Gerçekten çok gezesin ve yazasın varmış Noniş :)

  YanıtlaSil
 6. haika bayıldım canım cok güzel

  YanıtlaSil
 7. Noni, bence o havai fişek gösterisi çok tırt çıkabilir :) malum biz burda her düğünde, her konserde vs. havai fişeğe alışkınız. onlar yılda bir yapıp bayılıyor olabilir, o yüzden abartıyorlardır :)) o kız da hakkaten Ayşegüle çok benziyor, güzel kız:))

  YanıtlaSil
 8. Iykkk okurkene midem kalkttı tam diyordum ki helal şu ruslara çöp atmıyorlar diye ama diğeri daha beter.ııyykkk
  Bu arada Черная кошка (çörnaya koşka) bayıldım, miso zıplamadı mı tepesine, malüm libidolu genç :))))
  öpttüm şeker.

  YanıtlaSil

Saygı sınırını aşmadığınız sürece tüm yorumlarınız yayınlanacaktır, teşekkürler...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...