27 Ekim 2010

Çikolata Fabrikası


Annişle babiş ben geliyorum diye benim sevdiğim birçok şeyi önceden alıp dolaba koymuşlardı ama benim keskin kartal gözüme bir kutu çarptı hemen; babamın ben gelmeden önce anneme aldığı, bizi yeee Noni diye bağıran dizi dizi çikolatalar... Oooo mösyö demek anneme en özel çikolatalar bana sadece bir paket sütlü Milka öyle olsun dedim, bitter kedi gibi girdim aralarına daha gelir gelmez :P


Babamın Nişantaşı'ndaki Çikolata Fabrikası'ndan aldığı çikolataların içinde ilgimi en çok çeken bu biberli çikolatalar oldu. Bunlar tam benlik dedim! Ağızda önce çikolatanın tadı sonra yavaş yavaş biberin acılığı beliriyor... Belki içinizden Çikolata Fabrikası'nı deneyen olmuştur ama değişik bir tat arayanlara kesinlikle biberlisini tavsiye ediyorum ;)

8 yorum:

 1. "Bitter Kedi " bu tanımlamaya bir bittersever bir de kedisevergiller olarak bayıldım ;)

  YanıtlaSil
 2. Hii hii bizim evde de var bir tane bitterimiz :)

  YanıtlaSil
 3. afiyet olsun nonim sen gel ben sana alırım yine bitanem

  YanıtlaSil
 4. chili li cikolata benimde favorim. lindt in de var. FYI

  YanıtlaSil
 5. Canım annemmmm birtanesin sen!!!

  Pratik Anne; info için teşekkürler ;)

  YanıtlaSil
 6. Yafu Nişantaşı'nda çalışıyorum çikolata çok seviyorum.Çikolata Fabrikasını ilk senden duyuyorum.Hem de burnumun dibindeyken :))

  Moskovada'n oraları bildiriyorsun amenna birde oradan İstanbul'u bildiriyorsun ya pes diyorum.

  Bir keşifte ben yapayım öyleyse belki ben de dişime uygun naneli bitterli bir şeyler bulurum :)

  Moskova'ya sevgiler :)

  YanıtlaSil
 7. nonicim merhaba seni sürekli takip ediyorum ilk defa yorum yazıyorum, senin bu reçineli yüzüklerden almak istedim ama yurtdışına gittiğin için satılık değilmiş artık:( senden ricam olacak bari yapılışından biraz bahsetsen, belki yapabilrim, ben sanıyorumki ablan getirmiş olabilir reçineyi, burda araştırdım bulamadım ama yinede belki senin aldığın biryerler vardır diye umuyorum, varsa dile benden ne dilersen canım yaa (tabi türkiyeye gelince:)

  YanıtlaSil
 8. İzdüşümler; ay naneli çok severim bende, benim yerime de ye bir tane ;)

  Hilal; merhaba canım :) benim yaptığım yüzükler reçine değil gerçek camdan... Camları da etsy'den almıştım, sen de o siteye girip alabilirsin yok istemem dersen seni Kasım ayının sürpriz çekilişine beklerim, bu ay yine camdan yüzük hediyem var ;)

  YanıtlaSil

Saygı sınırını aşmadığınız sürece tüm yorumlarınız yayınlanacaktır, teşekkürler...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...