30 Kasım 2010

Bünye


Haftasonu büyük bir heyecanla IWC'nin kış kermesine gittik ama ne yalan söyliyim büyük bir hayal kırıklığı oldu bizim için... Erkenden orda olmamıza rağmen müthiş bir kalabalık vardı. Sanki herkes söz birliği etmişçesine erkenden gidelim demiş ve soluğu kermeste almıştı! İlk olarak yemek bölümüne geçtik ama burda da ortalık mahşer yeri gibi olunca ayak üstü hızlıca birşeyler atıştırıp kendimizi standların olduğu salona attık... Bu kermesten çıkardığım tek ders şu oldu; hangi milletten olursa olsun kadın her yerde aynı! Eğer bir kadın gözüne bir ürün kestirdiyse önünde biri mi varmış, fotoğraf mı çekiyormuş demeden cumburlop atlıyor, yeter ki o ürünü kendisi alsın, başkasına yar olmasın. Bir de 60'a yakın milletten kadınların bir arada olduğu bir ortamı düşünün, varın gerisini siz tahmin edin. Elinde valizle alışveriş yapanı bile gördüm! Bir valiz dolusu alacak ne buldun Allah aşkına demek istedim kendisine :P Bu kaosun içinde daha fazla bulunmak istemedik ve standları hızlıca geçtik. Beni tek etkileyen şey bu görmüş olduğunuz Hint dansı yapan biblolar oldu. Geri kalan çoğu ürün gözüme fazlaca kalitesiz geldi. Tabii ki bu satışlar yardım amaçlı yapılıyor ama yine de ürünler daha özenli seçilebilirdi diye düşünüyorum. Bir daha gider miyim? Böyle olacaksa hiç sanmıyorum! Hemcinslerimle barışığımdır ama fazlasını bünyem kaldırmıyormuş bunu o gün anladım :P

Allahım bizi bir daha bir ülkeye gönderecek isen yavruşkaların cirit attığı bir buzhane yerine böyle bacıların bol olduğu sımsıcak bir memlekete gönder lütfen! Amin!
Japonları çok ama çok seviyorum, çok asiller ve her daim güleryüzlüler!
Kendimize bir şey bulamadık ama bizim oğlanı unutmadık, Miso'ya bunu aldık.
Zıp zıp :)

14 yorum:

 1. BEN ORADA OLSAM HER ÜLKE BEBEKLERİNDEN ALP KOLEKSİYON YAPARDIM NONİM YA BAYILDIM ELİŞİ BEBEKLERE ÖPTÜM SENİ

  YanıtlaSil
 2. Şişko köylü tiyzelerin biblolarına bayıldım ya :)

  YanıtlaSil
 3. Biblolar gerçekten çok hoşmuş:)

  YanıtlaSil
 4. Matruşkalaaar! Bir sürü hemde.Tahtadan,rengarenk...İlerde hayalim,tahtadan oyuncak koleksiyonum için uçağa atlayıp Rusya'ya ya da Ukranya'ya gitmek ve el yapımı matruşkalardan bir kaç tane alıp,hoop!Türkiye'ye dönmek.:)Yaramı deştin ki ne deştin.:)

  YanıtlaSil
 5. Resimler çok güzel Nonicim seni hergün severek takip ediyorum sevgiler

  YanıtlaSil
 6. aynen. hatun fazlalığına katlamıyorum çünkü kadının kadına yaptğı kadarını kimse kimseye yapmıyor :)

  ve japonlar konusunda da aynı düşüncedeyim :) nereye geziye gitsek japonlar güler yüzlü kibar çok tatlılar. aynı derece de etiyopyalılar da güleryüz ve kibarlıkta eşitler :) ama mesela iranlılardan çok çektik. itip kalkıyorlar kabalar. hangi geziye gitsek de hep bu iki ülke insanları denk geldi :) zavallı japonlar iranlıların gazabına uğradı sürekli. korumaya çalışırken biz bile uğradık. :)

  hintli biblolar çok tatlı ! minicik eller kınalı gözler sürmeli oyh :)

  YanıtlaSil
 7. Bebekler çok güzelmiş ama :( Diğer her konuda haklısın. Sana bir tiyo :) Kermesi rahatça gezip, ezilme tehlikesi yaşamadan ıncık cıncık taramak istiyorsan (ki ancak o zaman belki birşey bulabilirsin alacak) MTKO'nun kermes standında görevli ol :) Çünkü çalışanlar sabah çok erken gidiyor ve misafirler gelmeden istedikleri gibi gezip alışverişlerini yapabiliyor. Ya da kapanmasına yakın gidersin ama birşey bulamazsın. Herkes olanlar tükenir diye sabah açılış saatinde dikiliyor kapıya...

  YanıtlaSil
 8. Canım annemmmm; sen geldiğin zaman bulursak bunlardan alalım ;)

  vintage peony; evet onlar da kermesin en şirin biblolarıydı :)

  Benli Begonya; konuyla çok alakasız olacak ama merak ettim senin benin nerende? benim bir burnumda bir de yanağımda ama onlarla barışıkım çok şükür :)

  Edacım; ben de matruşkaları seviyorum, bazıları sanat eseri gibi, evde çok biblo sevmesem de bir tane özel matruşka almak istiyorum ;)

  KEYFESEYRAN; teşekkürler canım :)

  nil'cim; ben de bugüne kadar hiç rahatsız eden bağırarak konuşan bir japona rastlamadım, çok kibar insanlar gerçekten, bayılıyorum onlara!

  tarçınım; aaaa bu tüyoyu aldığım iyi oldu ama kermeste çalışanlarda sabahın 7'sinde orda dikiliyormuş, sabah 7'den akşam kermes bitene kadar aaa yok yoook dayanamam o kadar kadına ben hhahahaha :)

  YanıtlaSil
 9. Kutular çok güzelmiş.Bu aralar kutulara takıntım var, orada olsam hemen kapardım onları :)

  YanıtlaSil
 10. Çok güzel fotoğraflar, keyifle okudum.Benim favorim, kutular :) Aklım orada kaldı. ÇOk güzeller.

  YanıtlaSil
 11. Ne tatlisin ya:))Zaten senin eski bir postun vardi ya hala aklima geldikce guluyorum hangi bacilarin oldugu ulkelere gitmek istedigine dair:))
  Kadin her yerde kadin dimi.Bazen ben bile kadinlar ne garip diyorum kadin oldugumu unutarak:)

  YanıtlaSil
 12. Yok hayatım vardiyalı çalışabilirsin. Sabahtan gitmeyi kabul edersen 11 gibiçıkarsın. 11'de de yerini başka arkadaşa devredersin. Biz MTKO yönetimden olduğumuzdan tüm gün kalıyorduk ama :/ yardıma gelen diğer arkadaşlar öyle yapıyordu ;)

  YanıtlaSil
 13. Yanagınızdaki gibi ama rengi biraz acık bir şekilde alnımın tam ortasında,dudagım ve cenemin arasında bide yanagımda var ve bende cok barısıgım benlerimle.Benli begonya yazmamın sebebi annem bana hep benli begonyam der bende benli begonya yazıyım dedim.Olmamıs mı :(

  YanıtlaSil
 14. Mavi Masal; evet buranın kendine has kutularını çok beğeniyorum hepsi sanat şaheseri gibi ;)

  Zeynep Özmen Ünlü; teşekkür ederim :)

  nihalcim; evet bir daha bir ülkeye gidersek mesela bu Jamaica olsun, prensim sokakta gördüklerinden sonra işten eve döndüğünde kendini incecik fidan gibi güzeller güzeli bir prenses karşılıyor zannetsin kihh kihhh :)

  tarçınım; aaaa bak seneye bunu deniyim ben o halde iyi fikirmiş sağol canım ;)

  Benli Begonya; aaa olmaz olur mu bence çok güzel bir isim, annen çok tatlı! ben tabii aynaya baka baka benimi görmeye alıştım ama kimi zaman düşünürüm yaw benim yüzümde kocaman bir ben var diye, sonra da amaaan varsa var canım ne olmuş derim ;) bir benli olarak senin de fikrini bu yüzden almak istedim ;)

  YanıtlaSil

Saygı sınırını aşmadığınız sürece tüm yorumlarınız yayınlanacaktır, teşekkürler...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...