17 Kasım 2010

IWC Moscow ile Sabah Kahvesi

Yeni arkadaşlıklar edinmek, biraz İngilizcemi geliştirmek ve değişik etkinliklerinden faydalanmak için ne zamandır üye olmak istediğim ancak İstanbul seyahatim ve ardından süren rahatsızlığım nedeniyle devamlı ertelemek zorunda kaldığım IWC Moscow üyeliğimi dün nihayet gerçekleştirebildim, çok mutluyum!

IWC'nin yeni üyeleriyle buluşması Coffee Morning adı altında her ayın 2. salı gününde Le Pain Quotidien'de düzenleniyor...

Cafe'ye vardığımda kalabalık bir masa beni karşıladı, hemen hemen her ülkeden bayanlar vardı, Kanada, Finlandiya, Almanya, Bulgaristan, İspanya, İsviçre, bunlar aklımda kalanlar... Bu kadar kalabalık ve farklı ülkelerden olmamızı beklemiyordum açıkçası :)

Kısa bir hoşgeldin konuşması yapıldı ve IWC Moscow hakkında bilgi verildi...

Kahveler içildi...

Lois yeni üyelerin kaydını aldı ve rozetlerini verdi...
Bu arada merak edenler için üyelik aidatı yıllık 2200 ruble...

Farklı milletlerden olan ama aynı kaderi paylaşan, buradaki benzer dertlerden muzdarip, Moskova'ya adapte olmaya çalışan, kaliteli zaman geçirmek isteyen ve yeni arkadaşlıklar kurmaya hazır genç yaşlı birçok bayanı bir arada görmek çok güzeldi... IWC'nin gelecek etkinliklerini sabırsızlıkla bekliyorum ;)

11 yorum:

 1. Tr deki kadar yogunsun noni:)

  YanıtlaSil
 2. Nihalcim; yok ordaki kadar değilim ama çabalıyorum işte ;)

  YanıtlaSil
 3. aa ne kadar güzel ve faydalı bir olay bu . ilk defa gördüm ve dil geliştirmeye çalışan birisi olarak direk etkilendim :) ilerde kesinlikle katılacağım bir etkinlik olacak bu eminim ..

  YanıtlaSil
 4. Ella'cım IWC dünyada hangi şehirlerde mevcut bilmiyorum ama İstanbul'da varsa mutlaka katıl derim, o gün aramızda Rus'da vardı ve İngilizce pratik yapmak için üye olduğunu söyledi ;)

  YanıtlaSil
 5. ben de istanbuldayım zaten okul için yani ve sırf dil öğrenmek için work and travel düşünüyorum, ama ondan önce böle bir yere üye olmak da çok işime yarar eminim ;)

  YanıtlaSil
 6. IWC iyidir hem de çok... Çok sayıda faaliyeti var. Mutlaka katıl birkaçına çok keyiflidir. Özellikle kültürel gezileri harikadır :)

  YanıtlaSil
 7. çok teşekkürler ilgilenecem bu konuylaa.. iyi bayramlarr dilerimm :)

  YanıtlaSil
 8. Ella; sana da iyi bayramlar ;)

  tarçınım; evet yelpazeleri çok geniş, listeye baktım yemek kursları, ikona boyama, heykel (ki bu tam benlik diye düşünüyorum), yoga, geziler, rusça konuşma sınıfları, balolar, kermesler vs... katılacak çok fazla etkinlik var ;)

  YanıtlaSil
 9. Ben oradayken heykel yoktu üüüüüüüüüüüü ya neden orda değilim :(

  YanıtlaSil
 10. tarçınım; inşallah en kısa zamanda gelirsin buralara... IWC'nin yolladığı listede heykel de yazıyordu, detaylı bilgiyi yarınki genel toplantılarında alıcam artık umarım kurs için geç kalmamışımdır...

  YanıtlaSil
 11. Yeni ortamlara girip yepyeni arkadaşlar edinmene çok sevindim cnm...foreign please ;)

  YanıtlaSil

Saygı sınırını aşmadığınız sürece tüm yorumlarınız yayınlanacaktır, teşekkürler...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...