30 Ocak 2012

Bebişimize Giden Yolda...

Bir mumdur iki mumdur üç mumdur
Dört mumdur on dört mumdur
Bana bir bade doldur
Bu ne güzel düğündür ha ninnah
Ha ninnah ha ninnah

Ay bu postu hazırlarken aklıma bu şarkı geldi ne alakaysa hii hii :) Neyse makarayı kakarayı bırakalım gelelim ciddi konulara... Öncelikle güzel dilekleriniz ve dualarınız için hepinize sonsuz teşekkürlerimi gönderiyorum. Bir çoğunuz beni tanımadığınız halde sevincim sizin sevinciniz oldu, üzüntülü anlarımda moral verici yorumlarınızla destek olduğunuz gibi mutlu anlarımda da en içten mesajlarınızla buna ortak oldunuz, beni kendinize böylesine yakın bulduğunuz için hepinize çok teşekkür ederim... Tamam daha fazla devam etmiyim hormonlarım yüzünden zaten zırlamaya dünden hazırım bir ağlarım beni zor susturursunuz ha :)
Şimdi gelelim bizim bebişin ön fizibilite çalışmalarına :) 1 yıl boyunca hamile kalma çalışmalarımızın sonucu düşükle sonuçlanınca prensimle daha fazla zaman kaybetmek istemediğimize karar verdik. Aslında doktorum bu süreci biraz daha doğal akışına bırakmamızı önerdi ama biz o kadar sabırlı değildik, bu yüzden tamamen kendi isteğimizle tedaviyi tercih ettik. 5 yıldan uzun bir süredir tanıdığım doktorum Dr. Aykut Coşkun'un (Feminart) esas uzmanlık alanının tüp bebek olması da bizim için büyük bir şans oldu doğrusu... Bence tüp bebek tedavisinin en önemli kısmı çiftlerin her ikisinin de bunu gönülden istemesi, birbirlerine destek olması ve güven duyacakları bir doktorla yola çıkmaları çünkü bu süreçte en önemli şey anne adayının minimum stres yaşaması...
Prensimle biz tedavi konusunda kararımızı çok önceden verdiğimiz için gerekli önlemleri de baştan aldık. Sağlıklı yemeye gayret ettik, içki içmedik, sigara zaten hayatımızda yer almıyor. Ayrıca ben rutin kontrollerimi aksatmadım. Tabii anne adayının ne kadar sağlıklı olması gerekiyorsa aynı şey baba adayı için de geçerli bu yüzden tedaviye başlamadan önce eşlerin de spermiogram testinden geçmesi gerekiyor.
Böylece uzun bir süreliğine kalmak üzere Türkiye'ye ayak bastım. Doktorum tedaviye adetimin 2. günü başlayacağımızı söyledi, bu doğrultuda ikinci gün olur olmaz kliniğe koştum.
İlk etapta hormon testi için kan verdim. Aynı gün çıkan test sonuçlarına göre kendime (göbek deliğinin 3 parmak sağına ve soluna) yapacağım iğnelerin miktarı belirlendi. Bu iğneler sayesinde yumurtalarımın kalitesi arttırıldı...

Ne zaman kan versem veya aşı olsam hayatta iğneye bakamam, ellerimi yumruk yapar sıkarım kendimi, düşünün canı bu kadar tatlı biri kendine iğne yapıyor! Neyseki iğnenin ucu çok kalın olmadığı için fazla can yakmadı. İğneler önceleri günde bir defaydı ama daha sonra bu iğnelerin sayısı günde 3'e çıktı. Sürprizzz :) Evet bu aşamada göbiş biraz süzgece dönüyor ama bebiş için herşeye değer :)
9 gün boyunca her gün aynı saatte bu iğneleri kendime yaptım. Tabii bu zaman zarfında doktorum sık sık muayene edip yumurtalıklarımın durumuna baktı. Yumurtalar istenilen duruma gelince (10. günün akşamı) yumurta çatlatma iğnesini vurarak iğnelere son noktayı koydum.
Evet iğnelerin görevi tamamlandı, şimdi Kızıltoprak'taki Florence Nightingale hastanesindeyiz, doktorumun gelmesini bekliyoruz...
Odama geldiğimde havam pek yerindeydi! 
Ama ameliyat önlüğünü giyip tekerlekli sandalyeye kuzu gibi oturtulunca havamdan eser kalmadı, yusuf yusuf demeye başladım hii hii :) Ben ameliyat odasına götürülürken prensim de malum odaya sokuldu,hangimizin işi daha zordu inanın kestiremedim; anestezi ile uyutulan ve birşey hissetmeyen ben mi, yoksa herşeyin farkında olan o mu? Ama tek bir gerçek vardı ki bunu çok ulvi bir amaç için yapıyorduk!
Eveet operasyon sona erdi, yumurtalarım toplandı, açıkçası sandığımdan daha çabuk ve ağrısız oldu. Şimdi güzel annelerim başımda, prensim karşımda, bizim için artık heyecanlı bir bekleyiş başlıyor!
Sanırım bu işin en zor kısmı bu bekleme işi... Çok sabırlı olmak gerekiyor ama gel de benim gibi pimpirikli bir insana sabrı anlat! Neyseki laboratuvardan beklediğimiz haber çok geçmeden ertesi sabah çıktı, telefondaki ses müjdeli haberi verdi. Yumurtalardan 3'ü döllenmişti! "Transfer işlemi için yarın sabah sizi yine hastaneye bekliyoruz ama idrara sıkışık gelmeniz gerekiyor, sabah gelmeden önce bol sıvı alın ve tuvalete çıkmayın" dediler.
Hıh tam adamına söylediler! Bacaklarımın duruşundan ve kara kara düşünmemden ne kadar sıkışık durumda olduğum malum zaten! Ona rağmen transfer işlemi düzgün yapılamaz diye su içtim de içtim afferin bana! Vur denince öldürmesem olmaz zaten! Bu işlemi yaptıracak olan yavriler siz benim gibi bu olayı abartmayın olur mu yoksa benim gibi amanin yapıyorummm yaptımmm yapacammm diye ağlarken bulursunuz kendinizi :) Hayatımda en son ilkokulda minnak bir yavruyken tuvalet yüzünden zırlamıştım sanırım...
Neyseki transfer işlemi anestezi olmadan 10 dakika içinde bitiyor. Bizim döllenen yumurtalarımızdan ikisi transfer edildi. (Eğer yumurtalarınızın kalitesi iyi ve sayısı fazlaysa bunları gelecekte kullanmak üzere dondurabiliyorsunuz.)
1 saat fazla hareket etmeden hastanede yattıktan sonra annemlere geçtim. Biraz ağrılarım oldu ama bunlar dayanılmayacak ağrılar değildi... Doktorum birkaç gün evde istirahat etmemi söyledi ama ben içimin rahat etmesi açısından bu istirahat süresini 1 haftaya çıkardım ve evden hiç çıkmadım hatta hep yattım diyebilirim size. Bu sürede canım annem sağolsun beni hiç yormadı, her isteğimi yerine getirdi, herşeyime koştu, annelerin hakkı gerçekten ödenmez!
Bu arada bir dip not daha; tüm bu tedavi süresince kullandığınız iğneler ve ilaçlar yüzünden biraz fazla şişiyorsunuz ama moral bozmak yok!
Embriyo transferinden 12 gün sonra kandaki β-hcG hormonu seviyesine bakılarak gebelik oluşup oluşmadığı belirleniyor. Kan vermek için doktorumun kliniğini ziyaret ettim. Bu heyecanlı günde canım arkadaşım Ayşe de beni yalnız bırakmadı, geçirdiğim bu süreçte beni en rahatlatan kişilerden biri de oydu, iyi ki varsın canım arkadaşım!
Ve bingooo :) İlk test sonucum pozitif çıktı. 2 gün sonra kan testini tekrar ettik ve değerlerimin normal şekilde arttığını gördük. Bu testlerden 1 hafta sonra doktorum ultrasonda muayene etti ve embriyolardan birinin tuttuğunu söyleyerek hamileliğimi onayladı. Ne yazık ki transfer edilmiş olan diğer embriyo tutunamadı ama çok şükür henüz hücre bazında olduğu için herhangi bir operasyona maruz kalmadım.
Yavaş yavaş normal hayatıma geri döndüm ama kendimi yormadan, ağır birşey kaldırmadan, yüksek yerlere uzanmadan, daha çok evde dinlendim... Doktorumun verdiği ilaçları ve her zaman kullandığım folik asitimi ihmal etmedim. Bu kadar dikkat etmeme rağmen 6 haftalıkken ufak bir tehlike atlattım, hafif kanamam oldu, ne kadar korktuğumu tahmin etmişsinizdir :( 10 gün boyunca evden hiç çıkmadan iğneler oldum, neyseki bu tehlikeyi de atlattık... Şimdi 3 ay bitti bile. Tabii siz gelin bir de bana sorun, hayatımın en uzun 3 ayıydı diyebilirim! Şimdi bir süre daha burdayım, doktorum Moskova'daki zor hava koşulları yüzünden risk almamızı istemedi, biraz daha burda kalıp kışı daha rahat geçirmemi önerdi, biz de onun sözünden dışarı çıkmadık, minişimizin sağlıklı bir şekilde büyümesi şu anda herşeyden önemli bizim için...
İşte bebişimizin 3 aylık serüveni bu oldu... Kendi geçirdiğim süreci detaylarıyla yazmak istedim çünkü etrafımda bizim gibi anne baba olmaya can atıp bu tedavi yöntemini düşünen ama neyle karşılaşacağını bilemeyen çok kişi olduğunu tahmin ediyorum. Onlara birazcık ışık tutabildiysem ne mutlu bana...
Harika bir hafta dilerim hepimize!

58 yorum:

 1. süpersin noni.. tam gaz yola devam...

  YanıtlaSil
 2. İYi ki yazmışsın bence birçok anne adayına bulunmaz bilgiler vermişsin.. İnşallah bebek sıkıntısız ve sağlıkla gelir de katılır aranıza, aramıza.. Sevgiler çok

  YanıtlaSil
 3. Hayat Ve Kurabiyesi30/1/12 12:05

  Oyyy kurban olurum ben senin bebişinee... Maşallah suphanAllah.. Alla tamamına erdirsin.. inş. her haftanı daha kolay daha mutlu karşılayacaksın.. Ne kadar temkinli anniş adayısın sen öyle..

  YanıtlaSil
 4. Noni!!! Aman Allahım, Çok sevindim!Gönlüne göre senin gibi güzel ve güleryüzlü ve en önemlisi sağlıklı bir bebek olur inşallah... Nazar değmesin tutututu :)

  YanıtlaSil
 5. Aynı yolu denemek isteyen anne adayları için bilgilendirici ve eğlendirici bir yazı olmuş. Dünyanın en güzel şeyini en güzel haliyle yaşayacağınıza inanıyorum. Hayırlı bekleyişler yavri ;-))

  YanıtlaSil
 6. yazdıklarını okurken yeniden yaşadım geçirdiğim o günleri,şimdi günler geçmez sana bana öyle oluyordu,korkumdan bardak almağa rafa bile uzanmıyordum,yiyor içiyor doktordan doktora sokağa çıkıyordum,oysaki öyle bir yasağım olmamasına ragmen,eline aldığın an zaman okadar hızlı ilerliyecekki anlamıyacaksın.çok güzel bir duygu,ilk tekmesini hissettiğin an ilkönce bi çığlık atacak korkacaksın,sonra kıpırdasın diye dört gözle bekler olacaksın,ayyy nasıl güzel duygular ya şükür allahım sende yaşayacaksınya :)

  YanıtlaSil
 7. nonnişim gözlerim dolu dolu okudum sürecini bu süreci aşılamaları saymaz isek tüp dersek 3 kere yaşamış ve elde var 0 ile bitirmiş birisi olarak kendim hamileymişim gibi sevindim, tatlım Allah sağlıkla kucağına almayı o güzel yüzüne doya doya sağlıklı ve mutlu bir şekilde bakmayı nasip etsin canımcım.
  hep pozitif kal sen çok güzel bir annesin , yavruşunda çok şanslı senin gibi nonnik bir annesi olduğu için öpüyorum , kendine bebeğine iyi bak tatlişim
  sevgiler
  yıldız

  YanıtlaSil
 8. Nonicim,
  Dilerim sen ve prensin zamanında sağlıkla mutlulukla kucaginiza alirsiniz bebisinizi. Cook tebrik ediyorum ...

  YanıtlaSil
 9. Maşallah.Çok tebrik ederim.Hayırlısıyla kucağınıza alacağınız günü bekliyoruz :)

  YanıtlaSil
 10. oy ya nekadar sıkıntılı gunler gecırmıssınız.ama ıyı haberı almıssınız sonunda.adınıza cok sevındım.allah saglıkla kucagınıza almayı nasıp etsın ınsallah :)

  YanıtlaSil
 11. Noni Noni Noni bu bir ambulans siren sesidir ve sevinçten atmaktayım:) yazdıklarının hepsini sabırla okudum o kadar mutlu oldum o kadar sevindim ki anlatamam şu an ya bu yıl ne kadar çok hamile var maşallah.Henüz 10.haftanın içerisindeyim kabullenmeyi kabul etmeye çalışırken bu yazdıkların çok iyi geldi =)
  sağlıkla sıhhatle kavuşursun inşallah
  Öpooom iyi haftalar

  YanıtlaSil
 12. gözünüz aydın, annenizi ve sizi takip ediyorum. allah sağlıkla bebişinizi kucağınıza almanızı kısmet etsin. sevgiler

  YanıtlaSil
 13. bence minik bebek bu kadar çok istenen ve sevilen bir anne babaya sahip olacağı için çok şanslı, üçünüzü harika günler bekliyor eminim. Bu arada başlangıçta yazdığın gibi, normalde hiç ağzıma almayacağım şarkılar dilimden dökülüyor benim de, bir çeşit kafayı sıyırma hali gibi oluyor ama çok eğlenceli söyleyeyim, herhalde sana da olacak öyle.

  YanıtlaSil
 14. Aşamaların detayını senden ve Mevdoştan daha önceden bilmiş olsam da yazıyı heyecanla okudum Nonicim. Allah sağlık versin ikinizede. Bu arada, esrarengiz prensini çok merak ettiğimi belirteyim :)))

  YanıtlaSil
 15. mutlulukla okudum:)
  gözyaşlarımın eşliğiyle tabi :)
  Rabbim hayırlısıyla sağlıkla gelmesini nasip etsin inşallah :)
  keyifli günler :))

  YanıtlaSil
 16. ikiz olsaydı keşke :)) bir çırpıda 2 bebiş harika olurdu , sence ??

  YanıtlaSil
 17. Tebrik ederim, Allah tamamına erdirsin inşallah, kolay gelsin:)

  YanıtlaSil
 18. sizin adınıza çok sevindim, ne kadar zorlu bir süreç olduğunu bizzat ablamdan biliyorum, ama şimdi bebişimiz 22 aylık oldu bile. Allahım tamamına erdirsin, sağlıkla bebeğinizi kucağınıza aldığınız günleri sabırsızlıkla bekliyoruz. :)

  YanıtlaSil
 19. Noni :) Kocaman bir maşallah sana, habere de çok sevindim :) Ayrıca o kadar temiz yürekli bir insansın ki bu sefer istediklerinin hepsi olacak inşallah :) Tebrik ediyorum çok çok :)

  YanıtlaSil
 20. Sevili Noni,

  Bu kadar içten duygularını katarak biz çocuk sahibi olmayı arzulayanları aydınlattığın için çok teşekkür ederim. Sağlıkla kucağına alman dileğiyle...

  YanıtlaSil
 21. Ne de güzel anlatmışsın...Seni 2007den beri düzenli takip ediyorum,birebir tanımamama rağmen o pozitif enerjin,sevgi dolu kişiliğin sayfalardan dışarıya taşıyor adeta...İnşallah herşey gönlünce olur,bebeğini kucağına kolaylıkla ve sağlıkla alırsın...

  YanıtlaSil
 22. bir önceki postunu okumamışım, hemen açıklamaya geçtiğini görünce şaşırdım, meğerse söylemişsin. tebrikler noni, ben de tahmin edenler arasındaydım. çok sevindim. 2012 bebekleri sırayla geliyoooor :)

  YanıtlaSil
 23. Öncelikle sizin adınıza çok sevindiğimi belirtmek isterim. İnşallah sağlıkla alısınız bebeğinizi kucağınıza ve mutlu bir aile olursunuz. Sevgiler

  YanıtlaSil
 24. Öncelikle sizin adınıza çok sevindiğimi belirtmek isterim. İnşallah sağlıkla alısınız bebeğinizi kucağınıza ve mutlu bir aile olursunuz. Sevgiler

  YanıtlaSil
 25. Caniiim Noni'cim neler yasamissin boyle, biz herseyden habersizken ;) Yazini bir cirpida sevincle, mutlulukla okudum. Ilk denemenizde basariya ulasmaniza ayrica cok sevindim zira benim de sahit oldugum bir tanidigima oldugu gibi coklu denemelerde surec hem vucut hem de psikolojik acidan cok yipratici olabiliyor :( Sansin sonuna kadar boyle gitsin. Kolaylikla, mutlulukla, saglikla kucagina al bebegini.. Sevgiler, opucukler!

  YanıtlaSil
 26. Bu 9 ay ve üstüne üstlük 10 günlük süreci heyecanla bekliyorum ben de, umarım ki sonuç sizin için, prensiniz için ve aileniz için mutlu biter:) Sevgilerle.

  YanıtlaSil
 27. dilerim sağsalim alırsınız kucağınıza bebişinizi:)

  YanıtlaSil
 28. bir yakınım bu sürece bugün başladı,,heyecanla bekliyoruz!!senin bu dönemlerini tahmin ediyordum,okuyunca çook sevindim garip ama hiç görmediğin bir insanın mutluluğyla mutlu olmak bile güzelll!!bundan sonra herşey yolunda gider ve umarım daha büyük mutlulukları da paylaşırız!!

  YanıtlaSil
 29. Noni'cim çok sevindim.Allah tamamına erdirsin .Sağlıklı sıhhatli çarçabuk geçsin bu bekleyiş ve bebişini kucağına al inşallah:)

  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 30. Çok sevindim :) Güzel haberlerini bekliyoruz hep.

  YanıtlaSil
 31. Masallah Noni'cim masallah.. bebegimizin fotolarini gorecegimiz gunlerde gelecek. Allah tamamina erdirsin caniim. Minik bey diyesim geliyor :) bebesinizi saglikla kucaginiza alin insallahh.. canin birsey isterse soyle ben getiririm sana :) komsuyuz nede olsa :)
  optuum

  Berna

  YanıtlaSil
 32. nasil guzel,nasil bilgilendirici bir yazi noni,cok tesekkurler bizimle paylastigin icin,ozellikle anne olmayi sabirsizlikla bekledigim,calismalara devam ettigimiz bu gunlerde.umarim hersey senin ve minik yavrun icin hayal ettiginden de guzel olur,saglikla kavusursun minik bebegine.tebrikler,sevgiler

  YanıtlaSil
 33. çok mutlu oldum noni sabah sabah duygulandırdın beni.umarım bundan sonrasıda bebeğini sağlıkla kucağına almak olur.seni mutlu görmek çok güzel.inan tanışmamış olsakta ister istemez bi gönül bağımız var.

  YanıtlaSil
 34. Çok güzel yazmışsın Nonicim, bundan sonrası içinde herşeyin yolunda ve rahat gitmesini diliyorum. Çok büyük bir mutluluk, bebişin kucağında o güzel gülümseyişinle resimlerini görmek içn sabırsızlanıyorum, ikinizede maşallah şimdiden :)

  YanıtlaSil
 35. iNŞALLAH EN GÜZEL ŞEKİLDE TAMAMLARSIN SON 6 AYIDA HAMİLELİĞİN TADINI ÇIKAR SAKIN TELAŞ ETME ŞUAN BİLİYORUMKİ KAFANDA ÇOK SORULAR VE ENDİŞELER VAR HERŞEY GEÇECEK İĞNE KONUSUNDA DA BU MİNİK MUCİZELER BİZE HERŞEYİ YAPTIRIR BENDE ÇOK KORKARDIM İĞNEDEN AMA OĞLUM İÇİN DOĞANA KADAR KENDİME İĞNE YAPMAK ZORUNDA KALDIM KEVGİR ŞEKLİNDEYDİ GÖBEĞİM :))
  HULYA SEZEN

  YanıtlaSil
 36. Ne kadar zor bir süreç..Fiziksel ve ruhsal..İnan doğal yolla meydana geldiğinde bile bu heyecanların ve zorlukların biraz daha farklısını yaşıyorsun..Ben kar yağdığı zaman işe bile gitmemiştim korkumdan..O heyecanlı ve keyifli süreç daha dün gibi..Her anın tadını çıkarmanı öneririm..Herşey çok güzel olacak..

  Sevgiler
  Yurdanur ve kuzusu Çınar

  YanıtlaSil
 37. Uzun süredir farkındaydım bu bebiş olayının ama söylemek istememeninide anladım çabuk nazar değiyor...

  Maşallaaahhh diyelim senin gibi kıvırcık böyle gülümseyinceee gözleri parlayan tombik ( tabii sapsağlıklı) bi bebiş fotosu görmek nasip eder inşallah Allah bize bu blogda :D

  YanıtlaSil
 38. kuzeyinhikayesi31/1/12 13:34

  Allah tamamına erdirsin tekrar tebrik ediyorum

  YanıtlaSil
 39. Peki şimdi benim neden tüylerim diken diken oldu, gözlerim yazıyı öndeki su perdesi yüzünden zor okuyor. Mutluluğu ancak bu kadar net anlatabilir insan.

  YanıtlaSil
 40. Noniciim, çoook sevindim. "Şanslı Bebeğinizi" sağlıkla kucağınıza alırsınız, inşallah. Seni çok öpüyorum ve çok seviyorum :))

  YanıtlaSil
 41. olley tebrikler nonii twitter grubumuza bekleriz:) #internetanneleri

  YanıtlaSil
 42. Tebrik ederim.Allah tamamına erdirsin ,bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alın inşallah.

  YanıtlaSil
 43. Noniiii.. yeni okudum ve çooook sevindim:) Çoook tebrik ederim.. peşpeşe bebişler gelicek inşalla:)

  YanıtlaSil
 44. tebrikler Noni'm,saglikla mutlulukla al bebegini kucagina insanlah...

  YanıtlaSil
 45. zoiplanet1/2/12 10:15

  Çok sevindim. Tebrik ederim. Sağlıkla kavuşun bebişinize :) Ve kendinize de çoook dikkat edin. Annenizin yanından ayrılmayın :)

  YanıtlaSil
 46. Ayy çok sevindim.Zor zamanlar bitti artık
  İnşallah sağlıkla gelsin bebişiniz :))

  YanıtlaSil
 47. sizi yıllardır blogunuzdan takip ediyorum.nasıl sevindim bilemezsiniz.ben 2 tüp bebek 1 aşılama deneyimi yaşayıp son tüp bebek denememizde hamile kalmıştım.şimdi 3 yaşında kızım var.allah bize bağışlasın.hala daha ınanamıyorum anne olduğuma.bu nasıl güzel bir duygu.ALLAHIM NOLUR ANNE OLMAK İSTEYEN HERKESE BU DUYGUYU NASİP ET.EVLATLARIMIZI BİZE BAĞIŞLA.DÜŞMANImın bile bu acıyı çekmesini istemem.çokkkk sevindim..tebrikler ....dikkatli olun..

  YanıtlaSil
 48. tebrik ederim, maşallah diyim

  YanıtlaSil
 49. Allahım noni neler olmus burda:)) nasıl mutluyum anlatamam. Ama il uc ay bitmiş ya onemli olan o. Ben de 2 ay cok zorlandım ama sonunda o dağmaya kararlıydı:) Gelişmeleri cok merak ediyorum. Sen istanbuldamısın yani, Ayy gorebilsem keske:)

  YanıtlaSil
 50. Önceki kötü deneyiminde hiç bişey yazamamıştım ama bu yazıyı okuyunca nasıl mutlu oldum anlatamam..Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah..Cinsiyeti ne olursa olsun hayırlı evlat olsun inşallah ama benim içime küçük bi prens olacak gibi doğdu :)))

  YanıtlaSil
 51. tebrikler! saglikla dogsun insallah. bundan sonraki asamalari da -alisveris gibi- paylasirsin umarim. ben de 8 aylik bir anne adayi olarak bir blog actim, beklerim: www.yeniyetmeanne.com

  YanıtlaSil
 52. noniiimm..inanılmaz duygulandım canım ya..İnşallah 6 ay sonra buradan da tebrikleri alıyor olacaksın.Bi çırpıda geçecek inşallah.Sen bebeği dogur bıtanem kilo vermek kolay:) Allah yardımcın olsun, sevgiler!

  YanıtlaSil
 53. Nonim, ilk açıkladığından beri senin adına çok sevindim. Bebiş çok şanslı, çok kıymetli olacak. İnşallah sağlıkla kucağına alırsın ^.^ Ben de 11 hafta sonra bebişimi kucağıma alacağım, 2012 bebekleri olacak bizimkiler ^.^

  YanıtlaSil
 54. noniiii ne zamandır seni çok iyi takip edemiyorum çünkü 8 aylık bir kızım var ama arada internete girip acaba noninin bebeciği yolda mı diye bakıyorum ve bingoooo....çok sevindim umarım sorunsuz bir hamilelik geçirirsin ve bebeciğini sağlıkla kucağına alırsın...tadını çıkar bu dönemin bol bol uyu :)

  YanıtlaSil
 55. Noni canım, tekrar kutluyorum. Sağlıkla doğsun inşallah. Kartını ve şirin Miso'lu magnetin bugün ulaştı elime. Çok teşekkür ediyorum, bunca sıkıntının arasında bir de onunla uğraşmışsın, ellerine sağlık canım. Öpüyorum, sevgiyle...

  YanıtlaSil
 56. nonicim tebrik ederim çok sevindim senin adına :) zaman öyle çabuk geçiyorki benim kızım doğduda 3 aylık oldu bile :) allah tamamına erdirsin güzel bir hamilelik diliyorum ;)

  YanıtlaSil
 57. Tebrik ederim canım çok sevindim..Allah sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin..:*

  YanıtlaSil
 58. Merhaba Noni,
  Uzun zamandır giremedim bloguna, bugün ziyaret ettiğimde göbüşünü gördüm ve çokkkk sevindim:)
  Hayırlı ve de uğurlu olsun,Allah hayırlısı ile kucağına almayı nasib etsin yavruna.
  Kız, erkek belli mi??

  YanıtlaSil

Saygı sınırını aşmadığınız sürece tüm yorumlarınız yayınlanacaktır, teşekkürler...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...