04 Şubat 2012

Köy Okulu için Kütüphane Projesi

Geçen gün Hatay'ın Reyhanlı ilçesinin Karasüleymanlı Uzunköy İlköğretim Okulu'nda öğretmenlik yapan bir öğretmenden bir e-mail aldım. Bu idealist öğretmen yazdığı mailde imkanların oldukça kısıtlı olduğu köy okullarında herhangi bir kütüphanenin bulunmadığını, öğrencilerinin kitap alacak durumda olmadığını, ellerinde bulunan 5-10 kitabı tekrar tekrar öğrencilere dağıttıkları için de çocuklarda okuma zevkinin kalmadığını anlatıyordu... Bu doğrultuda okullarında bir kütüphane kurma kararı almışlar. Ama bunun için desteğe ihtiyaçları var. Tek istedikleri hikaye, roman, dergi, ansiklopedi türü kitapların okullarına kargo olarak yollanması, hepsi bu... Ben evimizdeki kütüphaneyi hemen bir gözden geçirip çocukların ilgisini çekecek kitapları bir kenara ayırıp göndereceğim. Eminim sizlerin de evinde artık okumadığınız kitap ve yayınlar bulunuyordur. Eğer siz de benim gibi bu projeye destek olmak isterseniz aşağıdaki linke tıklayarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz...
http://www.kitapkolik.net/koy-okulu-icin-kutuphane-projesi

5 yorum:

 1. Merhaba. Çok teşekkür ederim ilginiz için. İyi insan lafın üstüne gelir. 10 dakika önce sizin takipçiniz olan eşim size mail atmamı istedi. Ben de mail attığımı söyledim. Emin olmak için siteye bakayım dedim; yazınızı gördüm :) Tekrar teşekkür ederim desteğiniz için.

  YanıtlaSil
 2. Mahmut öğretmenim, eminim aramızdan birçok kişi bu yardım çağrınızı Noni sayesinde bir parça daha yüksek sesle duyacak ve yardımlarını esirgemeyecektir.
  Öğrencilerinize ne mutlu ki sizin gibi duyarlı bir öğretmenleri var. Bana da ne mutlu ki Noni gibi bir dostum var. Emeklerinize sağlık...

  YanıtlaSil
 3. Hemen kocaman bir koli hazırlıyorum.. Çocuklarım büyüyünce okurlar diye sakladığım onlarca kitap var, benim annemden kalanlar dahil.. Ama ben ileride onlara yenilerini alabilirim.. Bu kitapları, imkanı olmayan çocukların okuması lazım.. Bu beni çok daha fazla mutlu edecek..

  YanıtlaSil
 4. Noni, derhal burda (Viyana'da) paylasiyorum adresi, katkida bulunmak isteyenlere ulasip, bir kargo da burdan yollariz.

  YanıtlaSil
 5. Mahmut Adın; rica ederim, eğitime duyarlı herkesin bu projeye destek vermesini diliyorum...

  tülayım; yüreğine sağlık canım arkadaşım...

  ELFony; harika bir düşünce bu! çok teşekkürler!

  Melange; yurt dışında olmana rağmen bu konuya hassasiyetle yaklaştığın için çok teşekkür ederim!

  YanıtlaSil

Saygı sınırını aşmadığınız sürece tüm yorumlarınız yayınlanacaktır, teşekkürler...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...