04 Mayıs 2012

Mayıs Ayının Sürpriz Çekilişi

Düt düttt çekilin yoldan geliyor mami kaptan :)
Biz bugün yine yollara dökülüyoruz! Bu seyahat trafiğini inanın ben bile takip edemez oldum artık! Moskova'ya yine uzun bir süreliğine dasvidanya diyorum, prensimle uzun bir tatil bizi bekliyor, bebişimiz doğmadan önceki son sessiz anlarımızın tadını çıkartacağız ;) Yok canım o kadar kötü olamaz, mis kokulu bezler ve cırtlak ıngalar arasında da romantizm yaşanır öyle di mi? Biri beni onaylasın hemen!
Tatile çıkmadan önce bu ayın çekilişini de başlatmak istedim...
Gitmeden son kez Moskova'daki favori mağazam Diva'ya uğradım ve beğendiğim takıları bu sefer sizler için sepete attım, önümüzdeki aylarda da bunları çekilişlerimde görebileceksiniz... Bu ayki hediye sürpriz olarak kalsın... Gelelim sorumuza:

"Vücudunuzda bir dövme yazılı olsaydı bu ne olurdu?"

Sevdiğinizin ismi mi? Angelina Jolie'de olduğu gibi "beni öldürmeyen şey beni güçlendirir" gibi bir özlü söz mü? Anlamını sadece sizin bildiğiniz gizli bir şifre mi? Yoksa bambaşka bir şey mi?
Cevabı buraya yorum olarak bırakmanız katılım için yeterli... Kazananı tatil dönüşü açıklayacağım. Sabrınız ve katılımınız için şimdiden teşekkürler ;)

144 yorum:

 1. merhaba nonicim ilk önce sana iyi tatiller diliyorum .
  Ben bileğime 3 yıl önce vefat eden canım annemin adını yazdırmak istiyorum .
  öpüyorum seni

  YanıtlaSil
 2. ayak bileğime pati dövmesi olabilir. bir de benim eşimin kızımın başharflerini omzuma yaptırmak isterdim.

  YanıtlaSil
 3. Sol gögsümün altına cocugumun ismi,sol bileğimin içine kocamın ismini yazdırırdım sadece nonicim...

  YanıtlaSil
 4. Kızımın ve henüz isim bulamadığımız oğluşun isimleri olabilir...

  YanıtlaSil
 5. ben carpe diem yazardım kesinlikle !!
  Ölü ozanlar derneğinde beni en çok etkileyen bu sözün anlamı olmuştu :)

  YanıtlaSil
 6. Hayat ve Kurabiyesi4/5/12 09:09

  Romantizmin boyutu değişiyor Nonikim.. Bebekle eşinle aynı karede olmak birbirinizi izlemek bile yetiyor.. Bebeksiz geçirdiğiniz zamanları kesinlikle bir daha yaşayamıyorsun başbaşa gezebiliosunuz yemek yiyebiliyorsunuz ama bunun için saatlerce plan yapmak ve uygulamak gerekiyor.. öyle kafana esip çıkıp gidemiyorsun :) Ama o tatlı çakmak gözlerin sana bakışı aguları deli gibi memeye saldırması bunların verdiği mutluluğu bir başka şeyde yakalayamıyorsun.. İyiki varlar meleklerimiz :) Baya dolmuş içim Nonikim kızımı özledim sanırım :) (yarım günlüğüne işe geldim Nehir annanede)

  Ayın çekilişine gelirsek dövme yaptırmak hiç bir zaman istemedim ama şayet öyle birşey gerekiyorsa kızımın eşimin benim adlarımın baş harflerini bir melek kanatları üzerinde bileğimde taşımak isterdim..

  YanıtlaSil
 7. Atatürk'ün imzasını, bir de kızımın ismini italik bir şekilde küçük bir dövme yaptırırdım baş parmağımın oralara bir yere. Ama hala korkumu yenebilmiş değilim o ayrı bir mesele :D

  YanıtlaSil
 8. Günaydın Nonicim,
  Ben eğer dövme yaptıracak olsaydım, kesinlikle kızımın adını yazdırırdımmm. (EFSA)
  Ayrıca , inan bana.Çocuklu romantizm daha bir başka yaşanıyor.
  Birbirinize baktığınız gözler daha bir başka parlıyor :)
  İyi tatiller canım.
  VAHİDE

  YanıtlaSil
 9. daha bu sabah bunu düşündüm, uzun zamandır kızımın adını bileğime yazdırmak istiyorum, ancak kociş izin vermiyor:(

  YanıtlaSil
 10. kesinlikle anlamı olan bir söz olurdu - hayal et! gibi mesela-hatta tek bir kelime bile olabilir - belki başka bir dilde "mucize" falan - ama bir isim yazdırmazdım.isimler gelip geçici ne de olsa.

  YanıtlaSil
 11. doğum tarihi yazardım evliysem eşimin benim ve çocuklarımın

  YanıtlaSil
 12. "don't worry, be happy" olabilirdi belki :)

  YanıtlaSil
 13. Ben dövme yaptırsaydım ki zaten yaptırmak istiyorom ''Hayat'' yazdıracağım. Ayrıca düşünürsen çocukta dövme gibi yapıyosun ve asla senden ayrılmıyor Allahta ayırmasın. Sana huzurlu sağlıklı bir hamilelik ve sonrası dilerim.

  YanıtlaSil
 14. Merhaba,Vücuduma kesinlikle A Ş K yazdırırdım..Baktığım her şeye aşk gözüyle bakabileyim diye..Her yerde herkes için aynı şeyi ifade ettiği için..Aileme,sevdiğime,işime,dostluklarıma Aşk gözüyle bakabileyim diye..Vücudumda ise bileğime yazdırırdım sürekli görüp,gülümseyeyim diye..Aşkı hissetmek ve yaşamak her yüzü gülümsetiyor nede olsa.Noni sevgiler.. SONGÜLB.

  YanıtlaSil
 15. Anlamını sadece benim bildiğim gizli bir şifre olurdu kesinlikle, benim vucudum ya bana özel olsun isterdim: )

  Keyifli tatiller.

  YanıtlaSil
 16. Live Love Laugh olurduu :) yanınada küçük bir yıldız veya fiyonktan alıkoyamazdım kendimi :)

  YanıtlaSil
 17. Kesinlikle çocuklarımın adlarını yazdırırdım.

  YanıtlaSil
 18. Kendi tasarladığım bir resim omzumda ya da ayak bileğimde, şifrelemekten çok hoşlandığım için kendi türettiğim bir sözcük el bileğimde olurdu kesinlikle. Çok da güzel olurdu, pek de güzel olurdu. Hayallerde kalmaması umuduyla...

  YanıtlaSil
 19. kesinlikle kızımın ismi "d e r i n" olurdu...

  YanıtlaSil
 20. Tabi canım romantizim her koşulda yaşanır :))) Şimdiden iyi tatiller sana bende oğlumun ve eşimin isimlerini yazdırırdım. hayatım değer katan iki insanın adını :))
  Hülya Sezen

  YanıtlaSil
 21. Kızımın, benim ve eşimin ad ve doğum tarihlerinden oluşturulmuş bir kod ve şekil olurdu herhalde.Mine Ç.

  YanıtlaSil
 22. blogunu yeni keşfettim. keşfeder keşfetmez de, çekilişe katılmak biraz adice oldu farkındayım :) ama tutamadım kendimi. konu çok güzel olunca.

  dövmeler. dövmelerimiz. benim şimdilik 3 tane var. ilki 17 yaşımda, sol ayak bileğimin içine yaptırdığım, benim, annemin ve babamın adlarının baş harfi olan s harfi. yanında da 1 küçük yıldız (sonra yirmilerin başında, bir küçük yıldız daha eklendi dövmeye. her 10 yılda 1 yıldız eklemek gibi bir düşüncem var. 3 yıl sonra, 3.sü gelecek.)

  ikinci dövmem, sırtımdaki melek kanatlarım. beni taşıyamayacak kadar küçükler. ve de kapalı kanatlar. açık değil. anlamı, içimdeki iyi yanı unutmamam gerektiği (bazen oluyor bu. unutuveriyor, önyargılı, agresif bir insana dönüşüyorum.) bir nevi sedatif kendisi.

  üçüncüsü, sağ omuz başımda, omuz başımı kaplayan bir yıldız, ve çevreleyen bir söz. "ne pas oublier ceci". kanser olan en yakın arkadaşımla birlikte yaptırmıştık ben sağ, o sol omzumuza. anlamı "beni unutma" aslında bizim yarım yamalak fransızcamıza da biraz kurban gitmiş bir dövme olabilir. kimileri ısrarla "bunu unutma" demek olduğunu savunuyor. ancak bence, ingilizce karşılığı "forget me-not". en yakın arkadaşımı kaybetmemle, daha da anlam bulan. bana pek çok duyguyu bir arada yaşatan bir dövme. biraz hüzünlü. ama hep aşık olduğum.

  4. dövmemin, sanıyorum ki eşimle ilgili bir dövme olmasını istiyorum. evet biraz kroca bir düşünce :) ancak yine de. hayatımın 7 yılını adadığım şimdi de beyim dediğim adamla ilgili bir şeyler olsa. fena olmaz hani :) hep aklımdan geçen, enseme, bizim isimlerimizin baş harfi, ve onu çevreleyen "till death tear us apart" yazısı. ancak işte, insan bankada müfettiş olunca, biraz ütopik kalıyor enseye dövmeler falan :) o yüzden, fikir bu olmakla birlikte, daha az görünebilir bir yerime de yaptırabilirim.

  bir de kızım var. kız dediysem kedi. evlendiğimizde, eşimin çok yakın bir arkadaşından gelen bir ev hediyesi. aşkımızın meyvesi. çok saygı duyduğumuz japon kültürüne ithafen, ismini nya koyduğumuz (japonca miyav demek.) sanırım onun da adını sol el bileğimin iç sağ kenarına yazdırmak istiyorum. ancak colored inkle. beyaz ya da pembe. bu sıralar çok beğeniyorum açık renkli dövmeleri. özellikle beyaz tende.

  dövme böyle bir şey sanırım noni. insan bir kere yaptırınca. sonra devamı sürekli olarak geliyor. aklın bir tarafı dönem dönem dövmeye çalışıyor :)

  YanıtlaSil
 23. birgun dovme yaptirirsam tek istedigim sey kedi patisi :))

  YanıtlaSil
 24. bir dönem saçlarım tamamen döküldüğünde enseme yaptırmayı çok istemiştim ama doktorum izin vermemişti.sonrasındada hevesim kaçtı:)ama eşimin ve benim isimlerimizin baş harflerini küçük bir kelebek eşliğinde yazdırmaktı niyetim:))

  YanıtlaSil
 25. tabi ki kızımın adını yazdırırdım :)

  YanıtlaSil
 26. dövme yaptırmak istemiyorum ama yaptırsaydım kesinlikle gizli bir şifre olurdu görenlerin merak edeceği şekilde :)

  YanıtlaSil
 27. Nonicim iyi tatiller.

  Bende annemin, babamın, kardeşimin ve eşimin baş harflerinden oluşan bir tasarım yaptırdım kardeşime:) yakında da vücudumda olacak :)

  Sevgiler

  YanıtlaSil
 28. ben bileğime kendi adımı ve yüzük parmağımada yüzük şeklinde love yazan bir dövme yaptırmak isterdim Nonicim :)

  YanıtlaSil
 29. Pek yaratici olmasada en degerli varligim 'kagan' yazardi :)
  İyi tatiller nonicikkkk

  YanıtlaSil
 30. vücuduma yazıyazdırmak istemezdim ama illa olması gerekiyorsa insanı güçlü kılan ve motive eden bi söz bulurdum latince gibi farklı bi dilde olurdu galiba:)

  YanıtlaSil
 31. Döğme yaptırmaya karar verirsem eşimin baş harfini ayak bileğime yaptırıdım.

  YanıtlaSil
 32. Angelina Jolie'de olduğu gibi "beni öldürmeyen şey beni güçlendirir" sözünün italyancasını kolumun içine yazdırırdım "Se non uccide fortifica" ve sol bileğime tzn yazdırırdım =)

  YanıtlaSil
 33. eşimin ismi olurdu kesinlikle;)
  yildiz111@hotmail.com

  YanıtlaSil
 34. Bıkmadan usanmadan her ay katılıyorum =) Benim sağ omzumda biricik oğlumun (kendisi kedüş olur) temsili bir çizimi var. Gövde bölgesine de ismini yazdırmıştım. Küçücük, Japonca karakterlerle "Miyu" yazıyor. Zaten yazdığı için de, hayalimi değil, gerçekleri yansıttım! Sana, bebişe ve eşine sağlık dolu günler diliyorum. Si yu!

  kedisupurgesi.blogspot.com

  YanıtlaSil
 35. beyaz dövme popüler şu ara sevdim el bileğime küçük bi figür yaptırmayı düşünüyorum :)

  YanıtlaSil
 36. evlilik tarihimi kolumun içine roma rakamlarıyla yazdırırdım ;)

  YanıtlaSil
 37. oğlumun ismi tabiki de..

  YanıtlaSil
 38. iyi yolcUluklar dileyeyim öncelikle..dövme yaptırsam gotik bişi olurdu sanırım..yılan mesela...

  YanıtlaSil
 39. sonsuza kadar kalbimden,aklımdan hiç çıkmayan çıkmayacak oğlum SARP DENİZ imin adını yazdırırdım

  YanıtlaSil
 40. Sol gogsumun altina liebe ist alles yazdirirdim.
  Sag on omuzuma rengarenk bir arikusu yaptirmak isterdim renkli dovmeleri sevmem ama cok guzel :-)
  Vee yuzuk yerine yuzuk parmagima ambigram olarak adim ve sevdigimin adini yazdirirdim :-)

  YanıtlaSil
 41. annemin ismi olurdu hiç şüphesiz

  YanıtlaSil
 42. Oğlum doğmadan önce hint kınasıyla eşimin adını bileğime yazdırdım. Aliş.
  tekrarlamayacağım bir konu.
  sevgiler.
  keyifli günler diliyorum.

  YanıtlaSil
 43. Aşk yazdırabilirdim sanırım. iyi tatiller

  YanıtlaSil
 44. Annem,babam,kardeşim ve nişanlımın isminin baş harfleri olurdu..Dünyalara değer onlar benim için..

  YanıtlaSil
 45. Nonicim iyi yolculuklar sana, ben inaç, kader falan gibi mistik bir kelime yazdırmak isterdim, latince olursa daha da iyi olur:))

  YanıtlaSil
 46. noni abla:)
  vücuduma bir şey yaptıracak olsam önce çok sık görmeyeceğim bir yere yaptırırdım..Odamın şeklinden bile yılda 4 defa sıkılan bir insanım :)
  Benim için özel olan birisinin adını yazdırabilirdim..
  naz elmasın ailesinin adlarını yazdırdığı gibi..
  ya da minik bir sembol tercih edebilirdim..arkadaşımın bileğinde kurdale var mesela :) topuklu ayakkabı giyince çok şık duruyor :)

  YanıtlaSil
 47. Kesinlikle Atatürk'ün imzası... Sevgiler...

  YanıtlaSil
 48. Teldeki bir kuş silueti ya da renkleri aynı olmak kaydıyla Picasso'nun "Blue Dove"unu, bileğimin içinde isterdim.

  YanıtlaSil
 49. sol bileğime LOVE , sağ bileğime ise ALYA yazdırırdım. kızım ve aşk :), sana şimdiden iyi tatiller :) bebişle biraz romantizm zor ama olmuyor mu oluyor :) :) :) herşey senin elinde.

  YanıtlaSil
 50. Yazı olmazdı ama bir anne kedi ve yavruları resmi olurdu :)

  YanıtlaSil
 51. tabiki oğlumun ismini nonim :))

  YanıtlaSil
 52. :)) oleyyy super soru!
  bende halihazırda bir dövme var, sol elimin yüzük parmağında sevdiceğimin adı yazıyor. Vivaldi fontu ile ismini yazdırmıştım geçen sene. Şimdi uzakta fakat hayırlısıyla döndüğünde, enseme (boynumun baslangıcına) kelebek ya da kuş silueti yaptırmayı çok istiyorum.
  Fakat aslında Sevgilimin adını yazdırmayı düşünmeden önce sol koluma yatay şekilde
  'Alis Volat Propris ' (kendi kanatlarıyla uçar) yazdırmayı planlamıştım ama artık yazdırmayı düşünmüyorum :) Tek bir yazı olsun, o da sevdiğimin adı olsun, benimle çürüyene kadar kalsın, sadece kalbimde değil, bedenimde de adı kazınsın istedim. Öyle oldu :))
  Haydi hayırlısı, çekilişte bol şanslar bana :))
  Sevgilerle!

  YanıtlaSil
 53. sadece kızımın adı olurdu "İDİL"

  YanıtlaSil
 54. bileğimin iç tarafına "gülümse" yazdırırdım. çünkü bir gülümseme her şeyi çözer. :D

  duygucanyazici@gmail.com

  YanıtlaSil
 55. Nonicim, kızımın adını yazdırırdım bende "HANDE" :) iyi tatiller*

  YanıtlaSil
 56. sadece kızımın adını yazdırırdım .)

  YanıtlaSil
 57. tereddütsüz oğlumun ismini...

  YanıtlaSil
 58. Melike Süt4/5/12 15:31

  Sonsuzluk işareti yaptırırdım Nonicim.

  '' ∞ ''

  YanıtlaSil
 59. kızımın adını ve Mevlana'nın güzel sözlerinden birini
  Mesela:
  Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.
  Dilek Y.

  YanıtlaSil
 60. sol bileğime babamın imzasını yaptırırdım.öyle çok istiyorum ki.ilerde yaptırcam valla ^^

  YanıtlaSil
 61. Sol bileğime japon-çin veya arap alfabesi ile şu an karar veremediğim bir kaç cümleden birini yazdırmak isterdim :) Bir de elimin üzerinde kelebek olabilir..
  Bu arada iyi tatiller diliyorum size..

  YanıtlaSil
 62. oğlumun ve eşimin isimlerinin baş harfini yazdırırdım..
  iyi tatiller..

  YanıtlaSil
 63. Kesinlikle kedi olur benim dövmem. :)

  YanıtlaSil
 64. " I'm yours " yazdırırdım, çok sevdiğim bir şarkı:)

  YanıtlaSil
 65. kızımın adı elif.. arapça bir elif harfi olurdu heralde

  YanıtlaSil
 66. "love love love " yazardı ve kenarında da minik bir kurdela olurdu nonicim :)

  YanıtlaSil
 67. anne ve babamın imzasını yazdırırdım Nonicim...

  YanıtlaSil
 68. Kızımın ismini yazdırırdım ben. 'İnci' :)
  Sevgiler!

  YanıtlaSil
 69. Evlilik tarihimi yazdırırdım, isim yazdırmak hiç hoşuma gitmiyor çünkü

  YanıtlaSil
 70. şengül4/5/12 21:23

  kızımın adını yazdırırdım
  şengül

  YanıtlaSil
 71. Benim tek yaptıracağım kedi patisi olacak...
  Ayak bileğime kedicik...
  Göğsüme kedi patisi...
  Atölye nar

  YanıtlaSil
 72. Gökçeee4/5/12 22:14

  ben sevdiğimin ismini yazdırırdım bir de ilerde olursa çocuğumun ismini :)

  YanıtlaSil
 73. selen türkan4/5/12 22:15

  Eşimin adını yazdırmak isterdim çünkü sonsuza kadar onunla mutlu olacağımıza inanıyorum Nonicim:)))

  YanıtlaSil
 74. Özgen U.4/5/12 22:17

  Canım eşimi yazdırırdım tam da bileğime ve bir de çok seviyorum boynuma geri dönüşüm işareti yaptırırdım :)

  YanıtlaSil
 75. Bileğime oğlumun adını yazdırmak isterdim

  YanıtlaSil
 76. Benimki Çince ismim olurdu Nonicim :) Çince anadilim oldu neredeyse :(

  Serpil :))

  YanıtlaSil
 77. tubiş ankara4/5/12 22:27

  eşimin adını yazdırırdım heralde

  YanıtlaSil
 78. kulağımın hemen arkasına roma rakamıyla üç yazdırmayı düşünüyorum. annem kardeşim ve beni temsil ediyor kendisi..

  berraksiral@gmail.com

  YanıtlaSil
 79. Fransızca bir şeyler olurdu sanırım ;)

  YanıtlaSil
 80. Life= NiL :) yazdırırdım...

  YanıtlaSil
 81. Atatürk'ün imzası ya da kızımın ismi -Duru- olabilir..
  sevgiler..

  eylül duru

  YanıtlaSil
 82. bir kalp içinede tüm kalbimdekiler.allah,oğlum, eşim,ben ve tüm sevdiklerim ismi....

  YanıtlaSil
 83. ailemdeki kisilerin isimlerinin bas harfleri ve kanat yaptırırdim ve istiyorum ama cesaret edemiyorum!!! iyi tatiller!!!

  YanıtlaSil
 84. kocamin ve ailemin isimleri ve benim icin anlamli bir sembol insallah bu yaz gerceklesecek:))EDA

  YanıtlaSil
 85. çoğu kişi için sıkıcı belki ama benim için özel olan oğlumun adını -mert- yazdırırdım.

  YanıtlaSil
 86. bir çocuğum olsa onun ismini yazardım ama olsa da olmasa da bir dövmem kesinlikle annemin ismi olur.

  YanıtlaSil
 87. sevmiyorum ben dövme o sebeple acıtmazdım zaten canımı hiç :)

  YanıtlaSil
 88. Size şimdiden iyi tatiller :) alyans takmak bazen sıkıcı olabiliyor o yüzden parmağıma evlilik tarihimizi ve eşimle kendimin baş harflerimizi yazdıradırabilirm :)

  YanıtlaSil
 89. "Gracias de la vida" yani tesekkurler hayat. en sevdigim sarkılardan biri :) bu arada mutlu tatiller instagramdan bol bol foto isteriz.
  grkmblk

  YanıtlaSil
 90. su an vucudumda 3 dovmem var ve onlari cok seviyorum ,ilk dovmem boynumun sag tarafinda arapca harflerle yazan Allah , ikinci dovmem de sol kolumun ic tarafinda 3 isim var ve hepsi buyuk bir N harfiyle basliyor, ucuncu dovmem de sol adonis kasimin oldugu yerde ve cok sevdigim bir sarki sozu : poor little misunderstood baby no one likes a sad face ...

  Sevgiler ..
  Nida

  YanıtlaSil
 91. sırf çekilişe katılmak için uyduruyorum: adım olurdu heralde :p

  YanıtlaSil
 92. Beni tanıyanların, benim için önemini bilecekleri bir şekil seçerdim. Örneğin; uğurlu filler :) filli yüzüğümün olduğu parmağıma olabilir mesela :)

  YanıtlaSil
 93. nişanlıma sürpriz olarak nikah tarihimizi yazdırıp,, doğacak her çocuğumuzda da bunun etrafına ailemizi simgeleyecek ufak çiçekler ekletmek gibi bi düşüncem var şuan.. :)

  YanıtlaSil
 94. İyi tatiller...Hiç dövme yaptırmayı düşünmedim ancak yapacak olsam denizi simgeleyecek herhangi bir şey yaptırırdım.Dalga ve martı gibi...

  YanıtlaSil
 95. Uzun zamandan beri düşünüyorum fakat cesaret edemiyorum henüz.Aklımda iki dövme var biri sağ bileğimde oğlumun adı,diğeri de sol omzumda kelebek dövmesi;)

  iyi tatiller,tatilin tadını çıkarın;)

  YanıtlaSil
 96. Ben keSinlikle esimin adini yazardim... Aysun h.

  YanıtlaSil
 97. Ben kuzumla Rüzgar'ın ismini yazdırırdım beraber herhalde:)

  YanıtlaSil
 98. İyi tatiller, keyfiniz bol olsun bu arada Sibelcim:)

  YanıtlaSil
 99. sırtıma aşık olduğum adamla tanıştığımız tarihi yazardım.onunla 7 aydır evliyiz,ama önemli olan ilk adımı atmamızdı, ikimiz içinde hayatımızın dönüm noktası çarpıştığımız andı.
  ecehan

  YanıtlaSil
 100. Oğlumun ve aşkımın ismini yazdırırdım :)

  YanıtlaSil
 101. Dövmeme baktıkça beni mutlu edecek bir şekil veya yazı yaptırırdım:)

  YanıtlaSil
 102. iyi tatiller noniciğim sessizliğin tadını çıkarın...
  dövmem var 2 tane biri elimin üzerinde minik bir yıldız biride bileğimde hayatımın anlamı oğlumun doğum tarihi çok seviyorum dövmelerimi:))))

  YanıtlaSil
 103. 10 yıl önce kaybettiğim annemin adını yazdırırdım.gözde

  YanıtlaSil
 104. 'carpe diem' yazdırırdım herhalde :) hep görebilceğim bir yere yazdırır ve sık sık hatırlardım belki.. Sevgiler

  YanıtlaSil
 105. Selam Noni, sen süper bir anne olacaksın baştan bunu söyleyeyim hemen:) , ben de kızımın adı ve anjelina'daki "irade kuvveti " ni yazdırırdım... Sevgiler,

  YanıtlaSil
 106. selam Noni, ben ilk dövmemi 4 yıl önce yaptırdım, sırtımda 2 tane kanadım var. tabi devamı gelecek :) çünkü bir kere başlayında devamı da geliyor. galiba bu yıl 2 tane daha eklenecek. el bileğime "made in istanbul by H-N" yazdırmak istiyorum. H-N Annem ve babamın baş harfleri..

  YanıtlaSil
 107. selam Noni,

  Sade ama basit olmayan bir söz bulurdum dövme için...

  sevgiler :)

  merved

  YanıtlaSil
 108. selam noni, dövme yaptıracak olsam; ya 1cat on a hıt tin roof" yazdırırdım ya da çizmeli kedi dövmesi yaptırırdım. hem kedi hem de birazcık edebiyat:)
  kedi candır :)

  YanıtlaSil
 109. Sarmasik ya da sarmal yaptirirdim ayak bilegime :-)

  YanıtlaSil
 110. Cesaretim olsa azcık, sevdiceğimin adını bileğime yaptırmak isterdim, hem de çoookkk

  YanıtlaSil
 111. Ayak bileğime hal hal şeklinde hoş bir şekil olabilirdi.

  YanıtlaSil
 112. SEVGİLİ NONİ SİZE İYİ TATİLLER.BEN EŞİMİN ADINI YAZDIRIRDIM.ZEYNEP.ANK.

  YanıtlaSil
 113. hmmm.''aşk da var'' ya da ''aşk davar'' hangisini yazdırsam diye düşündüm şu an:)

  YanıtlaSil
 114. Anlamını sadece benim bildiğim bir şifre isterdim.
  Sevgi

  YanıtlaSil
 115. anne ve babamın imzası

  YanıtlaSil
 116. hmmm ne zor soru sormussun bu sefer :) ufacik bi sekilde belki kendi adimi yazdirirdim :)

  YanıtlaSil
 117. Zor bir soru aslinda. Insan yasla birlikte o kadar degisim gosteriyor ki omur boyu tasiyacagin bir yazi cocugunun ismi olurdu sanirim. Degismeyecegi yuzde yuz olan tek sevgi :)

  YanıtlaSil
 118. geçenlerde muhabbetini yapıyorduk bunun, dövme kendin için mi yaptırılır, diğerleri görsün beğensin diye mi? diye. Görsellik önemli tabi ama ben dövmemin bana özel olmasını ve aklıma geldikçe özelimi hatırlatmasını istediğimden sanırım anlamını sadece benim bildiğim bir yazı/figür yaptırabilirim dövme olarak.

  YanıtlaSil
 119. Dövme sevmem ama çekilişe katılmak için cevaplayayım:) çocuğumun adını yazdırırdım heralde.
  Sana da iyi yolculuklar:)
  kitananinguncesi@gmail.com

  YanıtlaSil
 120. Ben Samuel Beckett'ın 'Hep denedin,hep yenildin.Olsun.Gene dene,gene yenil.Daha iyi yenil' sözünü yazdırırdım Sevgili Nonicim:)

  YanıtlaSil
 121. eşim ve oğlumun adı.

  YanıtlaSil
 122. bebeğimin adını yazdırırdım. iyi tatiller bu arada :)

  YanıtlaSil
 123. Sevgilimle aramızda olan bir söz,bir rakam ya da bir tarih yazdırabilirim.

  YanıtlaSil
 124. çocuğumuz ismi olurdu,inşallah anne olduğumda....

  YanıtlaSil
 125. eşim ve kızımın adı olurdu

  YanıtlaSil
 126. est sularus oth mithas=onurum hayatımdır
  ve oğluşun doğum tarihi nonicim

  YanıtlaSil
 127. alvays yazardım

  YanıtlaSil
 128. herşey Im (hem kaşıdaki için hem kendim için )

  YanıtlaSil
 129. sevgili noni teşekkürler mail imi cevapladığın için sana iyi tatiller diliyorum bu anların tadını çıkar eğer ben dövme yaptırsaydım tabiki çocuklarımın isimlerini yazdırırdım onlar bizlere ( rabbimin emanetleri)dünyanın en değerli vede en kıymetlileri canımızın canı onlar sevgiler

  YanıtlaSil
 130. benim kızımın adı Delfin Mira, Delfin yunus balığı demek, Mira da geceleri yunus balığına yol gösteren yıldız :) ben bunu yaptıracağım süt vermeyi bıraktığımda ;) bir yunus ve ona yol gösteren mira yıldızı ;)

  YanıtlaSil
 131. tam da gece rüyamda iki kolumada ''canım eşim seni seviyorum'' yazısını dövme yaptırdığımı gördükten sonra bu posta denk gelmek :) şans mı desem ne desem :)ama o kadar uzun yazı yazdırmazdım herhalde eşimin baş harfi ve ileride olacak çocuklarımın baş harflerini dövme yaptırırdım

  YanıtlaSil
 132. bileğimin içine oğlumun ismini yazdırmak isterdim, diğer bileğime de roma rakamıyla evlilik tarihimizi....

  YanıtlaSil
 133. Aylardır köşe bucak kaçmasam dövmeciden şu an bileğim de CAN yazıyor olacaktı ,Oğlumun ismi :))

  YanıtlaSil
 134. merhaba nonicimmm
  kesinlikle bileğime minik kızımın adını Alya Cemre yazdırmak isterim ama dövmeden fecii korkuyorum (:

  YanıtlaSil
 135. Merhaba Nonicim,
  ben yazı yazdırmak yerine minik bir kelebek yaptırırdım:)
  Sevgiler
  Suna

  YanıtlaSil
 136. kolumun üst tarafına minik minik uçan martılar yaptırırdım. Denzi çok seviyorum ve martılarıda. Özgürlüğü denizi hatırlatsın her daim diye. Malum bazen evlere ofislere hapsoluveriyoruz o anda çok gidesimiz olsada takılıp gidemiyoruz. O anlarda beni en azından ruhumu rahatlatsın diye...

  YanıtlaSil
 137. "kuşlar uçuyor !" yazdırır ve bu yazıdan havalanan 1-2 martı kondurturdum dövmeciye sağ omzuma =)))

  Sevgiler

  Füsun

  YanıtlaSil
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...