09 Eylül 2014

Güzel Annelerden Tavsiyeler

3 güzel anneden 3 güzel kitap tavsiyesi almıştım, instagramda paylaşmıştım ama görmeyenler için bir de buraya yazmak istedim... Bunlardan biri sevgili Sinem'in instagramında bahsettiği ve mutlaka ben de almalıyım diye bir kenara not ettiğim kitap olan "Momo"... Zamanın önemini ve değerini anlatan bir çocuk kitabı bu ama sadece çocuklar değil biz yetişkinlere de öneriliyor, okumak için sabırsızlanıyorum!
Bir diğeri ise sevgili Nesteren'in instagramındaki tavsiyesi üzerine D&R'dan aldığım Tübitak'ın aylık çıkan çocuk dergisi "Meraklı Minik"... Çok ama çok eğlenceli bir dergi! 
Eylül sayısının içinden çıkanlardan biri de yukarıda gördüğünüz bu kağıttan çamaşır makinesi, çamaşır sepeti, giysiler ve deterjanla yumuşatıcı... Hepsini tek tek siz (ya da yaşı uygunsa çocuğunuz) yapıyor. Bu fikir meğer çoook eskiden beri takip ettiğim sevgili Pino'ya aitmiş, duyunca çok mutlu oldum, bu eğlenceli proje için seni tebrik ederim Pınar'cığım, ben yaparken Nil'im de oynarken çok eğlendi :) 
Sonuncu kitap tavsiyesi de canım arkadaşım Ayşe'den geldi; "Böyle Bir Kuyrukla Ne Yapardın?" isimli kitapta hayvanların kuyrukları, burunları, kulakları, gözleriyle neler yapabildikleri anlatılmış. Yarasaların kulaklarıyla gördüklerini ben de bu kitap sayesinde öğrendim! Gerçekten çok güzel bir kitap.

Bu yayınların hepsi Nil'den önce tabii benim elimden geçecek :) Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler 3 güzel anne!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Saygı sınırını aşmadığınız sürece tüm yorumlarınız yayınlanacaktır, teşekkürler...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...