12 Kasım 2014

Afilli Kitap

Ne zamandır kafamda bir fotoğraf albümü sorusu vardı. Nil'in 1 yaş doğum gününde çok güzel bir albüm hazırlatmıştık ama bu seneki doğum gününü sade bir şekilde kutladığımız için özel olarak bir fotoğrafçı ile çalışma yapmamıştık. Zaten canım arkadaşım Selin bizi o kadar güzel kareliyor ki böyle bir çalışmaya ihtiyaç da duymadım. Ama Nil'imin biriken güzel fotoğraflarını sadece bilgisayarda hapsetmek de istemedim. Tam da bu esnada karşıma Afilli Kitap çıktı. Afilli Kitap da neyin nesi diye soracak olursanız Türkiye’nin ilk online fotokitap yapma servisi olarak özetleyebilirim size. Sıradan bir albümden ziyade yayın evinden çıkmış özel bir kitap tadında sunuyor fotoğraflarınızı size... İşin en güzel tarafı ise taslağını tamamen sizin kendinizin belirlemesi... Ayrıca “arkadaşını davet et” seçeneği sayesinde, hazırladığınız fotokitap’a arkadaşlarınızı davet edip, onların da fotoğraf eklemesini sağlayabiliyorsunuz. Fotokitabınız hem sizin hem de sevdiklerinizin katkısıyla oluşuyor bir yerde...

Sitenin menüsü çok kolay, zaten sıkıştığınız noktada online destek hizmetinden yardım alabiliyorsunuz. Fotoğraflarınızı yükleyip, temanızı seçip fotokitabınızı kendiniz istediğiniz şekilde hazırlayabiliyorsunuz ve altlarına da o fotoğrafın hikayesini yazabiliyorsunuz. Hemen o anda sipariş vermek zorunda da değilsiniz. Fotoğrafların seçimi konusunda biraz daha düşünmek istiyorsanız fotokitabınızı kaydedip çıkabiliyor ve istediğiniz zaman "Projelerim" klasörüne tıklayıp albümünüzü hazırlamaya kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Sipariş 7 iş günü içinde hazırlanıyor ve kargoya veriliyor. Açıkçası ben en çok fotoğrafları seçme kısmında zorlandım, bu bir yıl içinde o kadar çok fotoğraf birikmiş ki ve albümde yer almasını istediğim öyle çok fotoğraf var ki hangilerini seçmeliyim bilemedim :) Biraz daha ayıklama yapmaya ihtiyacım var, bunu da yaptıktan sonra siparişimi tamamlayacağım. Hazırlaması eğlenceli, beklemesi heyecanlı :) Ayrıca hediye olarak da çok güzel ve anlamlı!
İşte benim fotokitabımdan küçük bir görüntü... Henüz hazırlık aşamasında ve daha seçmem gereken bir dolu fotoğraf var! Çeneyi bırakıp afilli kitabımın en afilli şekilde görünmesi için çabalasam sanırım çok daha iyi olacak :) Sonucu sabırsızlıkla bekliyorum!

1 yorum:

Saygı sınırını aşmadığınız sürece tüm yorumlarınız yayınlanacaktır, teşekkürler...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...