25 Kasım 2015

Silverline ile Zamanı Olmayan Tasarımlar

Geçtiğimiz haftalarda Silverline'ın Mama Shelter Otel'de kahvaltı eşliğinde gerçekleşen "Zamanı Olmayan Tasarımlar" lansmanına katıldım.
Lansmanda ilk olarak sözü Silverline'ın Pazarlama Direktörü Mehmet Aygül aldı. Bizlere 2009 yılında kurulan Silverline'ın Türkiye'de ilk sürgülü aspiratörü ürettiğini, 2000'den itibaren yurt dışına açıldıklarını ve ilk ihracatın Bulgaristan'a yapıldığını anlattı. İnşaat sektörünün gelişmesiyle doğru orantılı olarak 2004 yılında ankastre pazarının büyümeye başladığını, fırın ve ocak tedariki ile ankastre pazarına da girdiklerini aktardı. Silverline'ın 7/24 servis hizmeti, mutfakların kaskolanması gibi birçok yenilikçi hizmeti de ilk kendilerinin getirdiğini belirtti. 2006 yılında daha şeffaflaşmak ve kurumsallaşmak için halka açıldıklarını, şu anda 70'in üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini, markalarını tüketici ile buluşturmaları konusunda sürekli yeni projeler geliştirdiklerini anlattı. Türkiye'de retroya doğru bir dönüş olduğunu, eskinin çizgilerini daha modernleştirerek tüketici ile buluşturma trendinin var olduğunu söyleyerek sözü Endüstriyel Tasarımcı Beyza Doğan'a bıraktı...
Beyza Doğan kendi imzasını taşıyan Designline serisini anlatarak Silverline'ın tasarım felsefesini şu şekilde özetledi:
* Kullanıcı odaklı tasarlamaları
* Sezgisel etkileşimle kullanım kolaylığı sağlamaları
* Kullanıcıyı kısıtlamayıp aksine esnekleştirmeleri
* Kullanıcıyı yönlendirmeleri
* Klasikleri modern tasarım yaklaşımıyla ikonlaştırmaları
Son olarak sözü Yağız İzgül aldı ve Silverline ile yollarının nasıl kesiştiğini, Silverline ile birlikte çıkardıkları "Hikayesi Tadında Yemekler" isimli kitabında yer alan 50 tarifi kendi evinde 4 gün içerisinde nasıl hazırladığını anlattı. Kahvaltının bitiminde Yağız İzgül'ün bir gün öncesinden hazırladığı cevizli brittle kahve eşliğinde ikram edildi, tadı gerçekten enfesti! En kısa zamanda ben de denemek istiyorum, tabii benim kurabiyelerden frısat bulabilirsem :) Bu arada cevizli brittle tarifini merak edenleri hobi sayfama alabilirim ;)
Lansmanın sonunda mekanda hazırlanmış olan ankastre ürünleri inceleme fırsatı da bulabildik.
Silverline'ın tüm tasarımları çok zarif ama ben retroyu sevdiğim için Retroline serisine ayrı bir bayıldığımı söylemeden geçemeyeceğim!
Bu keyifli gün için Silverline ve tüm ekibine, emeği geçen herkese çok teşekkür ederim!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Saygı sınırını aşmadığınız sürece tüm yorumlarınız yayınlanacaktır, teşekkürler...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...