09 Haziran 2016

Önce Kadın Sonra Anne

Blog tutmamın bana kazandırdığı en iyi şeylerden biri güzel insanları tanımamı sağlaması... Önce Kadın Sonra Anne blogunun yazarı sevgili Melis Hanım ile düzenlediği Ena Farma etkinliğinde tanışmıştım, hani bazen biriyle tanışırsınız ve ilk defa tanıştığınız halde hemen kanınız kaynar ya işte benim de o gün aynen öyle olmuştu. Sonrasında Melis Hanım beni Muzipo Kids'te düzenlediği etkinliğe davet etti, onunla yine biraraya gelme fırsatı bulabildiğimiz için çok mutlu oldum.
Pırıl pırıl güneşli bir günde Muzipo Kids Altıntepe'de çocuklarımızın 23 Nisan'ı kutladığı, bizim de önce kadınlığımızı sonra anneliğimizi konuştuğumuz keyifli bir gün geçirdik blogger anneler hep birlikte...
Melis Hanım o gün bizlere anne olsak bile kadın olduğumuzu asla unutmamamızı, kendimizi sevmemizi, bedenimizle barışık olmamızı ve beş dakikalığına bile olsa kendimize zaman ayırmamız gerektiğini anlattı, söylediği her şeye o kadar katıldım ki... Hayatın temposu içinde bazen kendi önceliklerimizi hatta kendimizi bile unutabiliyoruz, halbuki önce ben demeliyiz, biz kendimiz iyi olursak o zaman iyi bir anne, iyi bir eş, iyi bir abla, kardeş, çocuk, arkadaş olabiliriz... Sıcak sohbetimizin ardından birbirinden değerli girişimci kadınları ve ürünlerini tanıma fırsatı bulduk.
İlk olarak Muzipo Kids Altıntepe'nin kurucusu ve yöneticisi Gülşah Hanım anne olduktan sonra böyle bir mekanı açma kararı almasını ve hedeflerini anlattı bize...
Sonra iki annenin biraraya gelerek kurduğu ve içinde hem bebeklere hem de çocuklara yönelik birbirinden çeşitli videolu yemek tariflerinin yer aldığı "İki Anne Bir Mutfak" youtube kanalı oldu. Defne Hanım bizlere youtube kanallarının içeriğinden ve bu kanalı nasıl yönettiklerinden bahsetti.
Ardından bir diğer başarılı girişimci kadın Nüket Hanım'dan markası Pia Polya'nın ortaya çıkış hikayesini dinledik. Nil o gün hediye edilen bu yapbozlara bayıldı, nereye gitsek yanımda götürüyorum, hala hiç sıkılmadan yapıp yeniden bozuyor zilli :) Bu arada Nüket Hanım tasarladığı oyunları aynı zamanda "Pia Polya Oyun Ablası" isimli facebook sayfasında da paylaşıyor, bir çıktısını alıp siz de çocuğunuzla evde oynayabilirsiniz ;)
Sonra yine başarılı bir girişimci anne olan Nurhan Hanım'dan markası Yapira'yı dinledik. Yapira; 3 yaş üstü çocukların zihinsel, bedensel, psiko-sosyal gelişimlerine yardımcı olan, hayal gücünü ve yaratıcılığını geliştiren eğitici bir oyun malzemesiymiş. Nurhan Hanım kendi tasarımı olan bu yaratıcı piramitler ile 2010 yılında uluslararası “Düş Çizgisi” tasarım yarışmasında birincilik ödülü almış.
Nurhan Hanım'dan sonra da sözü Ena Farma'dan Nihal Hanım aldı ve bizlere Ena Farma bünyesinde çıkan bitkisel çayları tanıttı, bitkisel çayları alırken/demlerken dikkat etmemiz gereken şeyleri aktardı. Bu bilgilerin bir kısmını Ena Farma ile ilgili etkinlik yazımda bulabilirsiniz...
Son olarak Melis Hanım'ın kardeşi Uzman Klinik Psikolog Mine Hasırcı biz annelere farkındalıkla ilgili güzel aktarımlarda bulundu ve sorularımızı cevapladı...
Tabii tüm bunları dinlerken ağzımız da boş durmadı, UnellerTatlımo ve Melis Hanım'ın kendi elleriyle yaptığı leziz ikramlıklardan tattık.
Biz bunları yaparken çocuklarımız da içeride eğitmenler eşliğinde eğlenceli oyunlar oynadılar. Nilim halinden öyle mutluydu ki yanıma gelmek bile istemedi :)
Gün sonunda çocukları çok zor çıkardık oyun alanından ve toplu bir fotoğraf çekimi yaptık. Bizim erken kalkmamız gerektiği için Sevgili Melis Hanım'ın çocuklara masal anlatma kısmını ne yazık ki kaçırdık, inşallah başka bir etkinlikte onu dinleme fırsatımız olur... Melis Hanım'ın masallarını Masalcı Melo youtube kanalından sizler de çocuklarınızla birlikte dinleyebilirsiniz.
Çocuklar yorgun ama mutlu, biz anneler de en az onlar kadar mutlu bir şekilde ayrıldık Muzipo'dan... Önce Kadın Sonra Anne Melis Hanım'a bu keyifli etkinlik için çok teşekkür ediyorum, kendisini tanıdığım için çok mutluyum... Kucak dolusu sevgilerimi buradan gönderiyorum ona :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Saygı sınırını aşmadığınız sürece tüm yorumlarınız yayınlanacaktır, teşekkürler...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...