31 Aralık 2017

Son Post

Son post derken 2017'nin son postu tabii ki de, blogumu asla terketmem, her sene hazır ve nazır bir şekilde yazmaya devam edeceğim ben ;) Dile kolay tam 11 senedir tutuyorum bu blogu, neler geldi neler geçti, artık benim bir parçam gibi oldu, eskiden de kendi keyfim için tutuyordum, şimdi de durum değişmedi, post sayılarım azalsa da ben kendimi burada kendi çapımda mutlu etmeye devam ediyorum, edeceğim de...
2017'ye şöyle bir baktığımda yaşadığım en büyük değişim lokasyon anlamında oldu, artık İzmir'de yaşıyoruz, burada 6 ayımızı doldurduk bile... İzmir'e taşınırken aldığımız en büyük karar hayatımızı bundan böyle trafikte geçirmeyeceğimiz şeklindeydi, taşınırken düzenimizi de bu yönde kurduk. Ne iyi etmişiz! İstanbul'da yolda geçirdiğim o boş zamanlara acıyorum şimdi. Artık kendime ait bir arabam yok ama özgürlüğüm var! Ve bu durum kesinlikle beni daha sakin biri yaptı, İstanbul'da çok daha gergin ve hep bir yerlere yetişme telaşı içindeydim, şimdi kuzu gibiyim yani her zaman olmasa da çoğunlukla öyleyim :)
Bir diğer değişimi de kişisel anlamda yaşadım. Beni neler daha çok mutlu ediyor ve bundan sonra neler yapmak istiyorum sorularının cevaplarını nihayet buldum ve o alanı kendime daha çok açtım. Tabii bu birden olmadı, bu noktada psikoloğum sevgili Oktay Şılar'ın da çok büyük yardımı oldu, kendisine buradan sevgilerimi ve teşekkürlerimi iletiyorum.
Sosyal medya anlamında da birtakım kararlar aldım. Şahsi instagram hesabımı gizledim, suni bulduğum veya artık tamamen reklama döndüğüne inandığım tüm hesapları takipten çıktım. Az ama öz'ün önemini daha iyi anladım. Beni çok mutlu eden, adeta terapi gibi gelen Noni Bakery'e daha çok ağırlık verdim. Bu alanda da kendime bir yol çizdim ve tamamen o yolda ilerleme kararı aldım.
2017'nin benim için önemli konu başlıkları bunlardı. 2018'den tek beklentim tüm sevdiklerimin sağlıklı olması. Bu sene canım teyzem ciddi bir ameliyat geçirdi, bu olay sağlığın önemini tüm ailemize yeniden hatırlattı. Bu yüzden en büyük temennim sağlıklı bir şekilde yaşlanmamız... Bir de 2018'de gerçekleşmesini dilediğim minik bir hayalim var, o da gerçek olursa benden mutlusu olmaz heralde :) Sizlere de sevdiklerinizle birlikte mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir yeni yıl diliyorum, her yıl olduğu gibi gelecek sene de ben burdayım beklerim efenim :)
Bluz: Shein
Çanta: Mango

3 yorum:

Saygı sınırını aşmadığınız sürece tüm yorumlarınız yayınlanacaktır, teşekkürler...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...