07 Şubat 2018

Sasalı Safarisi :)

Bu sömestr tatiline benim hastalığım denk geldiği için maalesef Nil'imle hiçbir şey yapamadık, sadece tatilin ilk günlerinde Sasalı'daki Doğal Yaşam Parkı'nı dolaştık, Nil'in fillerle ilgili ödevi vardı, onları yerinde görmek ve incelemek güzel oldu doğrusu...
Normalde hayvanat bahçelerini sevmesem de bugüne kadar gezdiklerim arasında en ferah olması ve hayvanların kısmen de olsa özgür dolaşmalarına imkan tanıması açısından bu parkı seviyorum. Hem doğanın içinde yürüyüş yapma hem de hayvanları görme açısından güzel bir imkan sunuyor, bir nevi Sasalı Safarisi de diyebiliriz buna :)
Şu zerafete bakar mısınız! Parkın hiç şüphesiz en şanslıları bu tavus kuşları çünkü parkta herhangi bir kafesle çevrili olmadan özgürce dolaşabiliyorlar!


O gün hava kapalıydı, her an yağmur yağacak gibiydi... Fotoğraf çekimi için kötü bir hava olsa da dolaşmak için en doğru zamandı çünkü aslan, kaplan, vaşak ve diğer tüm vahşi hayvanlar o gün dışarıdaydı. Buraya en son yaz ayında gelmiştik ve sıcaktan tüm hayvanlar ya gölgeye ya da kapalı alanlara kaçmışlardı, hiçbirini görememiştik...


Bir kedi gördüm sanki :)

Bu da Türkiye'nin ilk fil ailesinden baba Winner :) Anne Begümcan, çocukları İzmir ve Deniz ile beraber tellerle çevrili başka bir alanda duruyorlardı, baba biraz yalnız kalıp kafayı dinlemek istedi sanırım hii hii :)
Çok sevimli değil mi! Sanırım sevdiğim bir tatlıyı yerken ben de aynen onun gibi böyle keyif alıyorum :)


Bir gezinin daha sonuna geldik, İzmir'deyseniz veya yolunuz buraya düşerse listenize bu parkı da almayı unutmayın bence!
4 yıl önceki İzmir Doğal Yaşam Parkı yazıma ve çektiğim fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Saygı sınırını aşmadığınız sürece tüm yorumlarınız yayınlanacaktır, teşekkürler...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...