16 Mayıs 2018

1650

Bugün 16 Mayıs ve ben doğum günümde 1650. postum ile karşınızdayım! Ne tatlı bir tesadüf oldu böyle! 16'lar ve 5'ler içinde barındıran! 40 bitiyor artık 41'den gün alıyorum hala kulağıma tuhaf gelse de kırk demek... Eğer yirmiler veya otuzlarınızdaysanız size söyleyebileceğim tek şey her yaşın gerektirdiklerini yaşayın olur heralde... Benim 20'li yaşlarım inanılmaz çalkantılı geçti, bir evlilik ardından beni yıpratan ama bir o kadar da güçlendiren bir boşanma süreci... 20'lerimin sonları kendimi aradığım bir dönemdi. Ben gerçekte kimdim ve beni neler mutlu ediyordu? O kadar çok başka birinin hayatını yaşamıştım ki bundan sıyrılıp kendimi bulmam ancak 30'larıma kısmet oldu. Ve canım eşimi tanımam ardından 35'imde kızımın doğumu benim de yeniden doğuşum oldu, anne olduktan sonra mutluluğun tanımı tamamen değişti benim için! Şimdi 41'e girmek üzereyken artık beni nelerin mutlu ettiğini gayet iyi biliyorum, ayaklarım yere daha sağlam basıyor, zaman zaman hayır demenin hiç kimseye bir zararı olmadığını aksine beni daha da özgürleştirdiğini öğrendim. Tabii ki kendimle ve hayatla ilgili keşiflerim daha bitmedi, sonuçta her yaşın ayrı bir güzelliği var öyle di mi?
p.s. Yazıyı yazmıştım ama yayınlamayı unutmuşum bu da yaş almanın getirdiği şeylerden biri olsa gerek unutkanlık haa haaa :D

6 yorum:

 1. Ay ben şimdi geç mi gördüm bugünün yazısı mı bilemedim ama iyi ki doğdunuz :)
  bende 13 mayıs dogumlu olarak... evet her yaş getirdikleriyle kabul edip yaşanmalı! değişmeli güzelleşmeli (yaş 33 :) ahahaha...mutlu yaşlar! :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yoo hayır geç görmediniz ben yazıyı yayınlamayı unutmuşum yaşlandım artık unutkanlıklar başladı kihh kihhh :) Size de mutlu bir yaş diliyorum, 30'ları ben çok sevdim, dilerim sizin de bu yaşlarınız keyif ve mutlulukla geçer, güzellikler dileğiyle mutlu yaşlar hepimize :)

   Sil
 2. İyi ki doğdun güzel Noni.. Pamuk Prensesin ve prensinle nice mutlu yılların olsun...

  YanıtlaSil
 3. uzun zaman oldu yoksun Noniciğim, herşey yolunda mı?

  YanıtlaSil
 4. Merhaba ! Mayıs benim için de önemlidir.

  7 yıl sonra blog alemine geri döndüm :)
  rainmayrain.blogspot.com

  YanıtlaSil
 5. Sizi okumayı özlemişim, güzelliklerle dolu nice yaşlarınız olsun. 4 yıl önce ilaç firmasında sevmediğim bir bölgeye (insanları ve fiziksel koşulları sebebiyle) sabah kahvaltı ettiğim börekçide sizin Rusya günlerinizi okumak çok iyi geliyordu. 🤗 ‘Yavruşka’ ifadenize çok gülüyordum. Sevgiler (Züleyha)

  YanıtlaSil

Saygı sınırını aşmadığınız sürece tüm yorumlarınız yayınlanacaktır, teşekkürler...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...