09 Haziran 2020

Mozaik Tablolarım

Karantina döneminde annemin aldığı bir hediye ile yeni bir hobi hayatıma girmiş oldu; mozaik tablolar! Kutuyu ilk açtığımda bu kadar sevip müptelası olabileceğim aklımın ucundan geçmemişti! Kendinden yapışkanlı bir kanvas üzerine önceden belirlenmiş olan rakamlara (veya şekillere) göre rengarenk boncukları tek tek yapıştırarak tabloyu oluşturuyorsunuz.
Bu yaptığım vazodaki çiçekler toplamda 20 renkte ve yuvarlek şekilde boncuktan oluşuyordu...
Ben bu mozaik taş işleme olayını çok sevince Türkiye'de nerede bulabilirim diye araştırdım ve karşıma Marcel Sanat'ın tabloları çıktı, çeşit çok fazla olunca seçmem çok zor oldu ama yine romantik tarafıma yenilip içinde çiçeler ve dantel örtü olan bu tabloyu seçtim :)
Bu seferki tablom toplam 65 farklı renkten oluştuğu için oldukça zorlayıcı oldu benim için!
Bütün karantina dönemi boyunca tablomu büyük bir sabırla işledim diyebilirim...
Veee mutlu son!!!
Gerçekten de sıkıntılı ve stresli geçen şu karantina döneminde benim için müthiş bir kurtarıcı oldu bu mozaik tablolar... Şimdi yavaş yavaş normal hayata dönsek bile benim bu tablolardan vazgeçme gibi bir niyetim yok, bir sonrakini işlemek için sabırsızlanıyorum bile!3 yorum:

  1. Çok güzel olmuşlar, sevgiler :)

    YanıtlaSil
  2. zevkli bir uğraş gibi duruyor :)

    YanıtlaSil
  3. Sizi tekrar tesadüfen gördüğümü inanamıyorum.Uzun yıllardır bir çok okuduğum eski bloglari kaybetmiştim.Görünce nasıl sevindim...Sizin bir çekilişinize katılmıstım öylesine (hayatta ki nadir şanslarımdan birisidir)el yapımı yeşil kurdalelu bir kolye, daha neler neler ve kızınızin bebek şekeri bile vardı yaninda.Ahh ne güzel günlerdi.İnsragram adresiniz var mi acaba.Çokca sevgiler...Serap

    YanıtlaSil

Saygı sınırını aşmadığınız sürece tüm yorumlarınız yayınlanacaktır, teşekkürler...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...